Europen 09 2022 Desktop

ORGANLARI UMUT OLDU

Gündem 19 Mart 2023 16:53
Videoyu Aç ORGANLARI UMUT OLDU
A
a

Eskişehir’de geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden bir verici kalp, karaciğer ve böbrek nakli bekleyen 3’ü Ankara’da 1’i Eskişehir’de olmak üzere 4 hastanın hayata tutunmasını sağladı.

Sağlık Bakanlığı Organ Nakil Merkezi’nden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne gelen umut dolu haber yüzlerin gülmesine sebep oldu. Merkez tarafından hastane yönetimine Eskişehir’de geçirdiği trafik kazası sonrası beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden bir vericiden sıra bekleyen hastalara nakil edebilmesi için kalp, karaciğer ve böbrek olduğu haberi verildi.
Hemen kalp, karaciğer ve böbrek nakli bekleyen hastaların sırasını kontrol eden Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Organ Nakil Merkezi doktorları, kalp bekleyen 44 yaşındaki Soner Akyol, karaciğer bekleyen 44 yaşındaki Mehmet Duacıgil ve böbrek bekleyen 46 yaşındaki Gül Özden’in nakil için ilk sırada olduklarını gördü. Uzun süre bu umut dolu haberi bekleyen hastaların ailelerine hemen ulaşan doktorlar, gerekli tetkiklerin ardından Akyol’u, Duacıgil’i ve Özden’i eş zamanlı ameliyata aldı. Ameliyatı başarıyla tamamlayan doktorlar ise nakil ameliyatı gerçekleştirilen hastaların genel durumun iyi olduğunu ve şu anda aktif yaşam hayatlarını idame ettirebildiklerini ekledi. Ayrıca, Eskişehir’de hayatını kaybeden vericinin diğer böbreğinin ise Eskişehir’de böbrek nakli bekleyen bir hastanın tetkiklerinin tamamlanmasın ardından nakil işleminin gerçekleştiği de bildirildi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat