ÖRGÜ AYAKKABILARA İLGİ ARTTI

Gündem 24 Aralık 2021 12:07
Videoyu Aç ÖRGÜ AYAKKABILARA İLGİ ARTTI
A
a

Eskişehir’de yaşayan 29 yaşındaki Meryem Tepegöz, örgüye olan merakını, 5 yıl önce yapmaya başladığı ayakkabılarla bir üst seviyeye çıkardı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çizme, bot, ev terliği ve panduf gibi hem evde hem de dışarıda giyilebilen birçok ürünü her cinsiyet ve yaşa göre tasarlayarak üreten Tepegöz, sosyal medya üzerinden tanıttığı modellerini yurtiçi müşterilerinin yanı sıra yurtdışındakilere de gönderiyor.

“YURTİÇİ VE YURTDIŞINA GÖNDERİYORUM”
Ayakkabıların yapım aşamalarına da değinen Tepegöz, bir ürünün yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlandığını ifade etti. Talebin oldukça yoğun olduğunu dile getiren Tepegöz, örgü ayakkabıları İngiltere ve Amerika gibi ülkelere de gönderdiğini belirterek şöyle devam etti: “İlk önce taban alıyorum. Tabanların üzerinden ayak numarasına göre kalıp çıkartıyorum, içini hazırlıyorum. Yumuşaklığını ve isteyenlere ortopedik ayarlıyorum. En sonunda istenen renkten üst kısmını örüyorum ve tabanı bittikten sonra modelini oluşturuyorum. Ayakkabı yapmak bayağı bir zaman alıyor. Özellikle model kurmak daha çok zaman alıyor. Daha sonrasında da bir haftada bitiyor bir ayakkabı. Talep oldukça yoğun, özellikle yurtiçi ve yurtdışına gönderiyorum. Daha çok İngiltere ve Amerika’ya gönderiyorum.” İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir