Europen 09 2022 Desktop

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL EĞİTİM ŞART

Gündem 21 Kasım 2022 15:06
Videoyu Aç ÖZEL ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL EĞİTİM ŞART
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Balıkesir merkezli Zihnilatif Lütuflu Zekalar Eğitim ve Araştırma Derneği üyeleriyle Demokrasi Akademisi Projesi kapsamında Eskişehir'de bir araya geldi.

Milletvekili Günay'ın iletişim ofisinden yapılan açıklamada, Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki etkinlikte Günay, özel yetenekli çocuklar ile henüz tespit ve tanısı yapılmamış üstün zeka ve yeteneğe sahip çocuklarla "demokrasi" üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Türkiye'yi Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde 8 yıldır temsil eden Günay'a daha çok Avrupa ve Türkiye arasındaki ilişkiler ve demokrasi tanımına ilişkin sorular yönetildi. Milletvekili Günay öncelikle Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisindeki çalışmalarından, Türkiye'nin konseydeki yerinin öneminden, konseyin alt komisyonlarındaki görevlerinden, konseyin genel işleyişinden ve en son geçen haftalarda katıldığı Dünya Demokrasi Forumu'ndan bahsederek söyleşiyi açtı. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinin üç ilkeye çok önem verdiği; bunların insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü olduğunu vurgulan Günay, tüm konuların bu üç ilke çerçevesinde incelendiğini aktardı. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen program, çocukların soruları ile devam etti.
Tüm sorulara cevap veren Günay, Zihnilatif Derneği Başkanı Uzman Psikolog Danışman Zeliha Kahraman ve çocuklara teşekkür ederek, kendisinin de derneğin gönüllü üyesi olduğunu belirtti. Günay, "Bu söyleşiden benim kazanımım da bu özel yetenekli çocuklarımıza ilişkin bir farkındalık yaratmak ve onlarında eşitlik ve adalet kavramları içinde eğitim almasını sağlamak için çalışmalar yapmamız gerektiği oldu. Görüyorum ki mevcut yasalar gereği bu çocuklarımız için özel bir eğitim imkanı pek yok. Bunun gerçekleşmesi için girişimlerde bulunacağım. Ben de derneğin gönüllü üyesiyim artık. Tüm emekleriniz için teşekkür ediyorum."​​​​​​​ değerlendirmesinde bulundu. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat