Europen 09 2022 Desktop

ÖZGÜR DÜNYAYI İNŞA EDECEĞİZ!

Gündem 29 Eylül 2022 19:09
Videoyu Aç ÖZGÜR DÜNYAYI İNŞA EDECEĞİZ!
A
a

İran’da Mahsa Amini’nin ahlak polisleri tarafından öldürülmesinin ardından gerçekleştirilen protestolara DİSK, KESK, EBTO ve TMMOB’dan destek geldi. EBTO Genel Sekreteri Seçil Biçer, “İran halkının mücadelesini işçilerin, emekçilerin isyanı ve direnişiyle birleştirerek özgür bir dünyayı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

İran’da Mahsa Amini’nin ahlak polisleri tarafından öldürülmesiyle başlayan protestolara Eskişehir’de DİSK, KESK, Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) ve TMMOB’dan da destek geldi. İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan bir AVM önünde bir araya gelen grup adına basın açıklamasını yapan EBTO Genel Sekreteri Seçil Biçer, “İranlı kadınlar, gençler, işçiler, emekçiler kadın mücadelesi etrafında birleşiyor! Selam olsun direnen İran halkına! İran rejimi döktüğü bunca kanda boğulacak, İran halkı kazanacaktır” diye konuştu.

TÜM İRAN HALKI SOKAKTA
İran’da kadınlar üzerinden yükselen baskı ve tahakküm rejimine karşı tüm halk ayakta olduğunu söyleyen Biçer, “Sokakta yalnızca kadınlar yok. Sosyal, ekonomik, demokratik, adil ve eşit bir yaşam talepleriyle pek çok kesim sokakta. Fabrika işçilerinden esnafa, öğrencilerden öğretmenlere kadar tüm İran halkı şeriatçı diktatörlüğe karşı birleşiyor, gericiliğin saldırılarına karşı direniyor. Bugün sokaklardaki İran halkı; tek çözümün siyasi yapının tamamen parçalanması olduğunu görmüş durumda. İşte bu geniş halk kesimlerinin birliği baskıcı molla rejiminin sonunu hazırlayacak olanın ta kendisidir. Türkiye’den İran’a eşit, özgür, adil ve insanca bir yaşam için isyan ateşini büyütüyoruz. Biz dünyanın her yerindeki kadınlar olarak; gericiliğe, karanlığa, zorbalığa teslim olmayacağımızı buradan bir kere daha haykırıyoruz! Bu mücadeleyi halkların, işçilerin, emekçilerin isyanı ve direnişiyle birleştirerek özgür bir dünyayı hep birlikte inşa edeceğiz” şeklinde konuştu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat