PANDEMİ SONRASI HAREKETSİZ YAŞAMLA MÜCADELE

Gündem 3 Ekim 2021 15:02
Videoyu Aç PANDEMİ SONRASI HAREKETSİZ YAŞAMLA MÜCADELE
A
a

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi Dünya Yürüyüş Gününde sağlıklı yaşama dikkat çekti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Covid-19 pandemisinin sonucunda vatandaşların hareket alanlarının kısıtlanması ve evde geçirilen sürenin artmasıyla yükselme eğilimine giren obezite ve kronik rahatsızlıklarla mücadeleye dikkat çekti.

Vatandaşların sağlık için spor  ve hareketli yaşama yönlendirmek adına Türk Kızılay Eskişehir Şubesi tarafından Dede Korkut parkında yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşe katılan kişilere Türk Kızılay Eskişehir Şubesi İlk Yardım merkezinin Dede Korkut parkında kurmuş olduğu stant da boy, kilo, tansiyon, şeker, vücut kitle indeksi ölçümleri yapıldı. Ölçümleri yapılan kişilere sağlıklı yaşam kimlik kartı verildi.Kızılay gönüllüleri,AFAD, İHH, DAK, AKUT ile birlikte “İyiliğe adım at” sloganı ile başlatılan yürüyüş yoğun ilgi ile karşılandı. Yapılan yürüyüş 1 saat sonra Kanlıkavak parkında son buldu.

Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen TEMİZSOY “Sağlıklı yaşam için en azından günde bir saat hareket etmemiz, bunun için de en basit şekliyle yürüyüş yapmamız gerekmektedir. Fazla kilo ya da fazla kilo kaybının ve bunların oluşturabileceği kronik hastalıkların önüne geçebilmek ve sağlıklı bir yaşam için sporun hayatımızdaki önemini belirtmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturmak adına bu anlamlı günde yürüyüş yaptık.” diyerek herkesi hareketli yaşama, spor yapmaya davet etti. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat