Europen 09 2022 Desktop

PARA AKIŞI KENT İÇİNDE KALACAK

Gündem 13 Eylül 2022 15:25
Videoyu Aç PARA AKIŞI KENT İÇİNDE KALACAK
A
a

ETO üyelerine indirimli alışveriş yapma imkânı sağlayan “ETO Avantaj” mobil uygulamasının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Metin Güler, “Aslında biz ekonomik olarak kent ekonomisi içinde bulunan parasal akışı kent içinde tutmanın da başlangıcını veriyoruz” dedi.

ALT YAPI ÇALIŞMASI BİTTİ
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından hayata geçirilen ve ETO üyelerinin indirimli alışveriş yapmasını sağlayan “ETO Avantaj” mobil uygulamasının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ETO Başkanı Metin Güler, meclis divanı ve yönetim kurulundan oluşan heyet de katıldı. Uygulamanın alt yapı çalışmalarının bittiğini ve üyelerine avantajlar sağlayacağını söyleyen Başkan Güler, “Uygulamanın adı ETO Avantaj Kart vebugün itibariyle startını verdik. Bu mobil uygulamanın öncelikle Eskişehir TicaretOdası üyeleri içerisinde bir planlama durumu içinde startını verdik. Bu şu demek: Eskişehir Ticaret Odası’nın 18 bin üyesi var. Toplamda 30 bin kişilik bir kitle var burada. Burada öncelikle bu kart bir kendi içerisinde üyelerin indirimli online işlemler başta olmak kaydıyla alışverişlerini yapabilecek bir yapıya ulaşacak. Bu kart mobil uygulamalar sayesinde cep telefonlarına indirilebilecek bir sistem olacak” diye konuştu.

ETO ÜYELERİNE BÜYÜK İMKAN
Söz konusu uygulama ile kent içindeki para akışının yine kent içinde olacağına dikkat çeken Güler, “Burada içeriğine baktığımız zaman her işletmemizde şu anda kare kod sistemi edinmek kaydıyla bu işletmeyi uygulamada göreceğiz. Tabi burada akaryakıttan tutun, konaklamaya kadar sağlık sektörüne, kafelere kadar bir yapı bu. Bu kart öncelikle ETO üyelerinin bünyesinde imkan sağlayacak bir açıyla aslında planlanmış, onun dışında bu kart sayesinde odamızdaki tüm belge alma, odamızın eğitimlerine bu anlamda ulaşma, orada kayıt etme, odamızın tüm interaktif organizasyonlarına da üyelerimiz ulaşmış olacak. Bu uygulama sayesinde her türlü avantajı sağlayacak üyelerimiz. 30 bin kişiden bahsettik. 30 bin kişi kendi içerisinde bu sistemden faydalanabiliyor. Fakat yarın öbürgün şehre gelen bir misafirimiz bir tiyatro bileti alacaksa bu uygulama üzerinden alabilmeli, ulaşabilmeli. Bunun üzerinden şehirde bir organizasyon şeması içerisinde faydalanabileceği ya da çalışanları da bu sisteme dahil etmeye çalışıyoruz. Aslında biz ekonomik olarak kent ekonomisi içinde bulunan parasal akışı kent içinde tutmanın da başlangıcını veriyoruz şu an itibariyle” şeklinde konuştu.ETO Başkanı Metin Güler’in ardından ETO Avantaj projesinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Okan Adıyaman uygulama hakkında sunum yaparak, uygulamanın detayları hakkında bilgi verdi. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat