PATATES SOĞAN KUYRUĞU

Gündem 4 Mayıs 2021 16:12
Videoyu Aç PATATES SOĞAN KUYRUĞU
A
a

Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçinin elinde kalan 300 bin ton patates, 40 bin ton soğan ve 75 bin ton çeltiği satın alarak vatandaşa ücretsiz dağıtma kararı aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da pandemi nedeniyle zor durumda kalan çiftçiye destek çalışmalarının süreceğini söyledi. Bu kapsamda da Eskişehir’in Şirintepe Mahallesi’nde bulunan Örme Sokak’ta vatandaşlara 8 ton patates, 2 ton da soğan dağıtıldı. Evine patates ve soğan götürmek isteyen vatandaşlar, sabah erken saatlerde Örme Sokak’a gelerek kamyonun önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Polis ekiplerinin de geldiği dağıtımda sosyal mesafe kurallarını ihlal eden vatandaşlar sık sık uyarıldı.

METRELERCE KUYRUK OLUŞTU
Sabah erken saatlerde patates, soğan alma umuduyla kamyonun önünde bekleyen vatandaşların bir kısmı bebek arabasıyla bir kısmı da el arabasıyla geldi. Tam kapanma döneminde oluşan uzun kuyruk, yoldan geçenlerin tepkisine neden olurken, evine patates, soğan götürecek olan vatandaşlar dağıtımdan memnun olduğunu ifade etti. Bir kısım vatandaş ise, kaymakamlığın dağıtımı yaparken daha iyi bir organizasyon yapması gerektiğini söyledi. HALİDE TIRNOVA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat