PERAKENDE SEKTÖRÜ ŞİKAYET ŞAMPİYONU

Gündem 22 Aralık 2021 17:19
Videoyu Aç PERAKENDE SEKTÖRÜ ŞİKAYET ŞAMPİYONU
A
a

Tüketici Hakem Heyetlerine yapılan başvuruları değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı ve İl Tüketici Hakem Heyeti Üyesi Süleyman Bakal, “Perakende sektöründen gelen şikâyetler giderek artıyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ŞİKAYETLER ARTTI
TÜKDES Genel Başkanı ve İl Tüketici Hakem Heyeti Üyesi Bakal, 2021 yılında Tüketici Hakem Heyetlerine yapılan çeşitli başvuruları değerlendirdi. Bu sene en fazla kararın Perakende Ticaret Sektöründen alındığını belirten Bakal, tüketicileri haklarını aramaya ve ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmaya davet etti. Başkan Bakal, yaptığı açıklamasında, “Küresel salgın, her yaştan yaygınlaşan teknoloji kullanımı ve değişen alışveriş alışkanlıkları Tüketici Hakem Heyetlerine yapılan şikâyet grafiğinde sıralamayı alt üst etti. Tüketici Hakem Heyetlerine yapılan başvurularda yıllardır şampiyonluk unvanını koruyan Finansal Hizmetler Sektörü 2021 yılında birinciliğini kaybetti” dedi.

BİRİNCİ SIRADA
2021 yılında Eskişehir Tüketici Hakem Heyetlerinde alınan 10 bin 563 kararın 4 bin 289’unun Perakende Ticaret Sektöründen olduğunu bildiren Bakal, bu sektörün birincilik sütununa yazıldığını aktardı. Diğer sıralamalar hakkında da bilgi veren Bakal, “İkinci en fazla şikâyet 3 bin 321 başvuru ile Finansal Hizmetler Sektörü olurken, üçüncü sırada; bin 394 karar ile Abonelik Hizmetleri Sektörü yer aldı. Tüketici Hakem Heyetlerinde verilen 10 bin 563 kararın; 4 bin 873’ü lehte, 5 bin 211’i aleyhte ve 479’u görevsizlik ile sonuçlandı. Tüketici Hakem Heyetleri, 2021 Yılında toplam 10 milyon 741 bin 355 TL 59 kuruş tutarında uyuşmazlık hakkında karar verdi” diye konuştu.  İHA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir