Europen 09 2022 Desktop

PERSONEL SAYISI ARTTIRILMALI

Gündem 24 Ocak 2023 15:40
Videoyu Aç PERSONEL SAYISI ARTTIRILMALI
A
a

Demiryol İş Sendikası Şube Sekreteri Hüseyin Çakmak, demiryolunun Eskişehir için son derece önemli olduğunu belirterek, personel yetersizliğinden yakındı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nde üretim ve tamir-revizyon işlerinin taşeron firmalar eliyle yapıldığını iddia eden Şube Sekreteri Hüseyin Çakmak, bunun yerine kadrolu personel alınması talebinde bulundu.

TAŞERON FİRMA ELEMANLARI ÇALIŞIYOR
TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nün kentin en önemli değerlerinden biri olduğunu söyleyen Demiryol İş Sendikası Şube Sekreteri Hüseyin Çakmak, “Söz konusu taşeron firmaların fabrikamızdan emekli olan demiryolcuları bu işlerde çalıştırması ise durumu daha da giriftleştirmektedir. Çoğu çocukluk yaşlarından başlamak suretiyle ömrünü bu çatı altında geçiren emekli olmuş arkadaşlarımızın, emekli olduktan çok kısa bir süre sonra taşeron firma elemanı olarak aynı işlerinin başına geçmeleri ne kadar etiktir ve kendilerine ne kazandırmaktadır? Bilmiyoruz! Ancak bu durumun bir ömür ekmek yedikleri kurumumuza bir fayda sağlamadığını, hâlâ bu kurumdan ekmek yiyenler olarak ifade etmek durumundayız.” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat