PERSONELİ ZORLA AÇILIŞA GÖTÜREMEZSİNİZ!

Gündem 8 Haziran 2022 17:04
Videoyu Aç PERSONELİ ZORLA AÇILIŞA GÖTÜREMEZSİNİZ!
A
a

Enerji Sanayi Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) İl Temsilciliği, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü çalışanı, sendika üyesi Bektaş Kayhan’a yapılan baskı ve kurum personelini götürmek istedikleri zorunlu açılışlar konusunda açıklamalarda bulundu.

MOBİNG YAPILIYOR
Açıklamayı yapan Sendika İl Yönetim Üyesi Muhittin Ozan Kahraman, “Üyemiz Bektaş Kayhan yaklaşık 10 yıl önce DSİ 3. Bölge Müdürlüğüne bilgisayar mühendisi olarak atanmış ardından kısa bir süre Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü yapmış kendi isteği ile bu görevden ayrıldıktan sonra halen bilgisayar mühendisi olarak kurumda çalışmaktadır. Arkadaşımız yaklaşık 1 – 1,5 yıldır mobinge varan psikolojik baskı, idari soruşturmalarla korkutma gibi uygulamalarla karşı karşıya gelmektedir” dedi.  Kayhan’a kablo döşeme, güvenlik kamerası tamiri, toner değiştirme gibi görevi dışında işler yaptırılmak istendiğini belirten Kahraman, “Arkadaşımız bu görevleri kabul etmediğinde soruşturma açılmaktadır. Kurum personeli tarafından sevilen, görevi ile ilgili konularda kurum personeline elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan arkadaşımıza verilmek istenen bu ceza hem kurum çalışanı arkadaşlarımız nezdinde hem de hukuken gayrimeşrudur. Bütün bu süreç boyunca Bektaş arkadaşımızın yalnız olduğunu düşünen idare yanıldığını, sendikamız ve kurum çalışanı arkadaşları olarak bu süreçte arkadaşımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İDARE YETKİYİ KÖTÜYE KULLANIYOR
İstanbul’daki Millet Bahçesinin açılışı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeline yapılan zorlamanın DSİ kurum personeline de yapılmak istenmesiyle ilgili bir sorun da yaşadıklarını kaydeden Kahraman, “Geçen haftakine benzer bir şekilde ayın 15’inde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak açılış için personelden katılım talep edilmekte, belirlenen isimlerin katılımı zorunlu tutulmaktadır. İlgili açılışa katılım günü raporlu olsanız bile raporların kabul edilmeyeceği belirtilmektedir. Açılışa katılmak kurum personeline hangi görev tanımı ile zorunlu tutulmaktadır? Bu açıkça idarenin yetkisini kötüye kullanmasıdır ve sendika olarak bu zorunluluğu kabul etmiyoruz. Yaşasın emek ve demokrasi mücadelemiz. Yaşasın sendikal hak ve özgürlük mücadelemiz” şeklinde konuştu. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir