POLİSİMİZE KALKAN ELLER KIRILSIN!

Gündem 14 Haziran 2022 16:02
Videoyu Aç POLİSİMİZE KALKAN ELLER KIRILSIN!
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Türk polisine yumruk atan HDP Milletvekili Saliha Aydemir’e çok sert tepki gösterdi.

İstanbul Kadıköy'de terörist başı Abdullah Öcalan ve terör örgütü lehine slogan atıldığı sırada HDP Milletvekili Saliha Aydemir’in polise yumruk atmasına çok sert tepki gösteren MHP’li Sazak, yaptığı yazılı açıklamada “O kirli ellerini, sahiplerini hatta ağababalarını da zamanı geldiğinde hizaya çekeceğimizi hatırlatırız” dedi. Terör örgütü propagandası için “Halkı kışkırtarak, masum insanları sokağa çağırarak zarar görmelerine sebep oluşturacak hareketleri ve şovları makul göremeyiz” diyen Milletvekili Sazak, Türk milletinin sabırlı ve merhametli olduğunun altını bir kez daha çizdi.  

BU SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ  
MHP’li Sazak’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: “Malum parti ve masa üstü medet bekleyen ortaklarına hatırlatmak isterim ki; demokrasi, özgürlük, hukuk, kanun diyerek emperyal güçlere uşaklığınızı, kürsü dokunulmazlığı adıyla örtülü örtüsüz terör propagandalarını dinlemek zorunda kalıyoruz. Dağdaki ve inlerdeki pislikler büyük ölçüde temizlenerek hareket edemeyecek hale getirilse de şehirdeki ve meclisteki uzantılarının görevi başındaki polis evladımıza saldırmasını kabul edemeyiz. Halkı kışkırtarak, masum insanları sokağa çağırarak zarar görmelerine sebep oluşturacak hareketleri ve şovları makul göremeyiz. Kendilerine gelmelerini tavsiye eder; o kirli ellerini, sahiplerini hatta ağababalarını da zamanı geldiğinde hizaya çekeceğimizi hatırlatırız. Türk Milleti sabırlı ve merhametlidir.” HM  

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir