Prof. Dr. Uğur Bilge'den “14 Mart Tıp Bayramı" mesajı

Gündem 14 Mart 2021 15:46
Videoyu Aç Prof. Dr. Uğur Bilge'den “14 Mart Tıp Bayramı" mesajı
A
a

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Prof. Dr. Uğur Bilge mesajında, ‘‘Ülkemizde ilk kez Tıp Bayramı, İstanbul’un işgalini protesto amacıyla tıp öğrencileri ve doktorlar tarafından 14 Mart 1919’da kutlanmıştır. Yani, 14 Mart vatan savunmasının ve bağımsızlık mücadelesinin adıdır. Sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan sağlık çalışanlarımızın ortaya koyduğu çabanın değeri ölçüsüzdür. İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün zorluklara rağmen gece gündüz demeden onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getiren sağlık çalışanlarımızı içtenlikle tebrik ediyorum" dedi.
Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 pandemi sürecinden geçtiğimizi belirten Prof. Dr. Uğur Bilge, “Bu zorlu süreçte ülkemizde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız oldu. Onlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” ifadelerine yer verdi. İl Sağlık Müdürü Bilge, mesajının devamında ise şunları kaydetti:
“Her zaman bu zorlu mesleği özveri içerisinde icra eden sağlık çalışanlarımız, bu yıl gece gündüz demeden korona virüse karşı olağanüstü fiziksel ve ruhsal bir mücadele içerisinde yer aldılar, almaya da devam ediyorlar. Bu zorlu süreçte hem kendilerinin hem de yakınlarının hastalanması endişesini yaşadılar. Aynı zamanda mesleklerini uygulayıp, hastalığın yayılmasını engellemeye ve hastalarımızı iyileştirmeye çalıştılar. Bu dönemde karşılarına çıkan güçlükler hiçbir zaman onları yıldırmadı. Bu kutsal görevi yaparken karşılık beklemeden, erdemli bir şekilde sadece mesleki sorumluluklarını yerine getirdiler. Bu özverileri, toplumun da motivasyon kaynağı oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanıyla hareket edeceklerini biliyorum. İnsanı yaşatmayı, insanın acısını azaltmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!