PROJELERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ

Gündem 25 Ağustos 2021 15:35
Videoyu Aç PROJELERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ
A
a

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında kabul edilen “Geleceğin Şefleri Gastronomi Keşfinde” projesinin ilk etkinliği “Kendi Seramik Tabağımı Tasarlıyorum” Engelliler Entegre Yüksekokulu Seramik Atölyesi’nde gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirerek hazırladıkları yemekleri nasıl sunacaklarına dair karar vermelerinin amaçlandığı etkinlikte, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt öğrencilerle bir araya geldi. Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Sema Ekincek’in yürütücüsü olduğu “Geleceğin Şefleri Gastronomi Keşfinde” projesinin etkinliğine aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, Proje Danışmanı Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semra Günay Aktaş ve Eskişehir Aşçılar Derneği Başkanı Kemal Kaya da katıldı.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NE BEKLİYORUZ
Öğrencilerin hazırladıkları ürünleri inceleyerek “Kendi Seramik Tabağımı Tasarlıyorum” sanat etkinliğine ilişkin görüşlerini dinleyen Rektör Erdal, proje danışmanı Prof. Dr. Günay Aktaş’tan da bilgi aldı. Sonrasında proje hakkında görüşlerini dile getiren Rektör Erdal şunları söyledi: “Bugün öğrencilerimizi üniversitemizde ağırladığımız için çok mutluyuz. Sevgili öğrencilerimiz, bugün ilk etkinliğinize başladınız. Eminim ki bu etkinlik sizler için bir başlangıç olacak ve ilerleyen zamanlarda kendinizi daha çok geliştireceğiniz projelerde yer alacaksınız. Lise eğitiminizin ardından üniversite tercihlerinizde de siz geleceğin şeflerini öğrencimiz olarak Anadolu Üniversitesi’ne bekliyor olacağız. Hepinize başarılı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyorum.”

PROJELER ÖRNEK OLUYOR
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt da “Eskişehir’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında okuyan öğrencilerimizle bugün bir aradayız. Bilim ve sanat alanındaki etkinliklerin öğrencilerimiz için faydalı olmasını umut ediyor, projelerin devam etmesini diliyoruz.” dedi.  HM

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat