RANT POLİTİKASI FELAKETİ ARTIRDI

Gündem 14 Mart 2023 16:09
Videoyu Aç RANT POLİTİKASI FELAKETİ ARTIRDI
A
a

CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Orkun Kılıç’la bir araya geldi. Depremin masaya yatırıldığı görüşmede Çakırözer ve Süllü, denetimden uzak ve rant odaklı yapılaşmaların felaketin boyutunu artırdığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi (İMO) Başkanı Orkun Kılıç ve yönetim kuruluyla “Deprem” gündemi ile bir araya geldi. İnşaat Mühendisleri Odası ile büyük deprem felaketini teknik boyutuyla değerlendirerek yapılması gereken çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldıklarını belirten CHP Eskişehir Milletvekilleri “Uzun yıllar boyunca meslek alanlarında oluşturdukları bilimsel ve teknolojik birikimlerine değer verdiğimiz İnşaat Mühendisleri Odası’nın depreme dayanıklı kentler oluşturulması konusunda önerilerini dinledik” dedi.

ÇALIŞMALARI UZMANLAR YÜRÜTMELİ
Denetim ve alınması gereken acil önlemlere dikkat çeken Çakırözer ve Süllü “TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın, bilim insanlarının bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalar ve uyarılar dikkate alınmadığı için denetimden uzak, rant odaklı yapılaşmalar felaketin boyutunu arttırdı. Yaşadığımız felaketin yaralarının sarılması ve bir daha yaşanmaması için deprem bölgesinde çalışmalar bilimsel ve teknik alanda donanımlı uzmanlarla yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.  Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 11 Maddelik Afet Acil Eylem Planı’nda belirtildiği gibi denetim ve koordinasyonun sağlanması gerektiğini belirten vekiller, Türkiye ve Eskişehir’deki çalışmaları paylaştıkları için İMO’ya teşekkür etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat