Europen 09 2022 Desktop

RAPORU TEKRAR GÖNDERDİK

Gündem 6 Mart 2023 14:22
Videoyu Aç RAPORU TEKRAR GÖNDERDİK
A
a

Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi, 2 yıl önce hazırlayıp tüm yetkililere gönderdiği deprem raporunu yeniden gönderdiklerini açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Can ayday, 2020 yılında yaşanan Elazığ depreminin ardından Türkiye’de 24 büyük kent, yaklaşık 130 ilçe ve çok sayıda mahallenin içinden aktif fay hattı geçtiği belirlediklerini söyledi.
İçinde Eskişehir’in de olduğu raporun 2 yıl önce tüm yetkililere gönderildiğini ifade eden Ayday, “Eskişehir ile ilgili olarak hazırlanan bu “Fay üzerinde Yaşayan Kentlerimiz:Eskişehir Raporu” 28 Mart 2021 tarihinde, başta Vali, Belediye Başkanları ve Eskişehir milletvekilleri olmak üzere tüm sorumlulara gönderilmişti. Aradan 2 yılı aşkın sürenin geçmiş olmasına karşın, bu sorumlulardan bizlere geri-dönüş olmamıştır” dedi. 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrasında raporu tekrar gönderdiklerini belirten Ayday, “Yaraları hep birlikte ve el ele vererek sarabileceğimizi düşünüyoruz. Çalışmalarda Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi olarak mesleki katkılarda bulunabileceğimizi tekrar sorumlulara iletiriz” şeklinde konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat