RAYLI SİSTEMLER SEKTÖRÜ FUARDA BULUŞACAK

Gündem 8 Mayıs 2022 15:19
Videoyu Aç RAYLI SİSTEMLER SEKTÖRÜ FUARDA BULUŞACAK
A
a

Eskişehir'de 10-12 Mayıs'ta gerçekleştirilecek "Rail Industry Show; Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı ve Zirvesi"nde 90'dan fazla yerli ve yabancı firma stant açacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, AA muhabirine, fuarın ETO-TÜYAP Fuar Merkezi'nin ev sahipliğinde ilk kez düzenleneceğini belirtti. Güler, Eskişehir'in 130 yıla yaklaşan raylı sistemler tecrübesini ve üretim kabiliyetini ortaya çıkaracak bir organizasyon olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fuarın, Eskişehir'in raylı sistemlerdeki potansiyelinin uluslararası alanda tanıtımına da katkı sağlayacağını aktaran Güler, şunları kaydetti: "Fuarda yerli ve yabancı olmak üzere 90'dan fazla firma stant açacak. Fuarla birlikte eş zamanlı olarak düzenlenecek zirvede sektördeki firmalar ile profesyoneller bir araya gelecek. Fuar, Eskişehir'in raylı sistemler potansiyelini küresel ölçekte tanıtacak. Firmalara birebir iş görüşmeleri de yapabilmesi için zemin oluşturuldu. Raylı sistemler alanında faaliyet gösteren Türkiye'deki ve dünyadaki altyapı ve üstyapı firmaları, çekilen ve çeken araç üreticileri, teknoloji, sinyalizasyon, güvenlik ve kalite kontrol firmaları ürünlerini tanıtacak."

PAY ALMASINI İSTİYORUZ
Metin Güler, Eskişehir'in raylı sistemlerde Türkiye'nin en önemli ve köklü üretim üslerinden biri olduğuna değinerek, fuarın raylı sistemlerde ilklere imza atan, ilk yerli üretim lokomotifi üreten Eskişehir'e yakışacağını vurguladı. Eskişehir'in raylı sistemlere yönelik tecrübe ve potansiyelinin küresel ölçekte tanıtılmasının önemine işaret eden Güler, şöyle konuştu: "15 ülkeden katılım sağlayacak yerli ve yabancı iş insanları fuar vesilesiyle Eskişehir'in bu yönüne tanıklık edecek. Raylı sistemler endüstrisi, dünyada hem yolcu hem de yük taşımacılığının artması dolayısıyla her geçen yıl daha da büyüyor. Eskişehir'in raylı sistemler sektöründen daha çok pay almasını istiyoruz. Sektöre Eskişehir'den yeni küresel firmalar eklenmesi için çalışıyoruz. Demiryolu Endüstrisi Altyapı ve Teknolojileri Fuarı'nın raylı sistemler sektöründe küresel iş birlikleri sağlamasını umuyorum." AA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir