Europen 09 2022 Desktop

Rektör Erdal, İKAF’23 kapsamında ETO Başkanı Güler’i ziyaret etti

Gündem 28 Ocak 2023 14:38
Videoyu Aç Rektör Erdal, İKAF’23 kapsamında ETO Başkanı Güler’i ziyaret etti
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İç Anadolu Kariyer Fuarı İKAF’23 kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirmek için Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’i ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel ve Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Tekeli’nin de hazır bulunduğu ziyarette 1-2 Mart tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenecek olan İç Anadolu Kariyer Fuarı İKAF’23 hakkındaki detaylar paylaşıldı.

Rektör Erdal: “İş dünyası ve öğrenciler İKAF'23’te buluşacak”

İKAF'23’ün Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin (CBİKO) koordinasyonunda ve Anadolu Üniversitesinin ev sahipliğinde 1-2 Mart tarihlerinde düzenleneceğini belirten Rektör Erdal, 19 paydaş üniversitenin de fuarda yerini alacağını kaydetti. Fuara Eskişehir, Bursa, Düzce, Zonguldak, Afyonkarahisar, Bilecik, Bolu, Kocaeli, Kütahya, Sakarya’daki üniversitelerin katılım sağlayacağını belirten Erdal, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi üç senedir hem yurt içinde hem de yurt dışında fuarlar düzenlendiğini, Eskişehir’de ise ilk kez çok sayıda üniversitenin katılımıyla kariyer fuarını düzenleneceğini dile getirdi. Rektör Erdal, ETO’ya yaptıkları ziyarette iş birliğini daha da geliştirmek istediklerini belirterek şunları söyledi: “İKAF’23’e sanayi ve ticaret odalarının, meslek kuruluşlarının, iş kurumu müdürlükleri katılıyor. Fuar sayesinde öğrenciler mesleklerini belirlemek, kariyer planlarını yapmak ve firmalarla bir araya gelmek için fırsat bulacaklar. 400'e yakın firmanın yer almasını beklediğimiz fuarda öğrencilerimiz meslek uzmanlarıyla bir araya gelecek. Bölgenin en büyük fuarına ev sahipliği yapmış olacağız. Bugün İKAF’23 için bir aradayız. Eskişehir Ticaret Odası’na ve Başkan Metin Güler’e destekleri için teşekkür ediyorum. İş dünyası ve öğrenciler İKAF’23’te buluşacak.”

ETO Başkanı Güler: “Kariyer fuarı şehrin vizyonuna güç katar”

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETO Başkanı Metin Güler de İKAF'23’ün Eskişehir ve bölge adına önemli bir organizasyon olduğunu belirterek konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Eskişehir üniversiteler şehri. 19 paydaş üniversitenin katılımıyla böyle bir fuar düzenlenmek çok önemli. İKAF’23’ün Eskişehir ve Eskişehir’in fuarcılık vizyonuzla tam olarak örtüşüyor. Bizler de ETO bünyesinde Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi İşletmeciliği ve ETO-METSEM olarak İKAF’23’e partner olarak destek vereceğiz. Böylesi bir fuar şehrin vizyonuna güç katacaktır. Ziyaretleri için sayın Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’a teşekkür ediyorum.”

Görüşmenin ardından Başkan Güler, İKAF’23 hakkında bilgi vermek üzere Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı ETO’nun meclis toplantısına davet etti. Güler, ETO olarak üniversitelerle iş birliğine önem verdiklerini belirterek şehir için projeler ve faaliyetler üretmek adına tüm üniversitelere kapılarının açık olduğunu da sözlerine ekledi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat