Europen 09 2022 Desktop

REKTÖR ERDAL’A ÖNEMLİ GÖREV

Gündem 3 Kasım 2022 16:29
Videoyu Aç REKTÖR ERDAL’A ÖNEMLİ GÖREV
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, The Open University (İngiltere), FernUniversität in Hagen (Almanya) başta olmak üzere 28 üyeye sahip, açık ve uzaktan öğrenme alanının en etkili uluslararası örgütlerinden biri olan Avrupa Uzaktan Öğretim Üniversiteleri Birliği’nin (EADTU) Danışma Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

EADTU tarafından her yıl düzenlenen “Innovation Higher Education (I-HE) Konferansı” kapsamında, Atina’da düzenlenen “Digital Reset: European Universities Transforming for a Changing World” başlıklı oturuma Keynote Speaker olarak davet edilen Rektör Erdal, oturum kapsamında yükseköğretimdeki dijital dönüşümü, Anadolu Üniversitesinde uygulanan hibrit ve karma eğitim modelleri üzerinden Avrupa'daki yükseköğretim temsilcileriyle paylaştı.

DANIŞMA KURULU ÜYELİĞİ’NE SEÇİLDİ
Konferans kapsamında gerçekleştirilen EADTU genel kurulanda, üye ülkelerinin temsilcileri arasında yapılan oylama sonucunda, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, oy birliğiyle EADTU Danışma Kurulu Üyeliği’ne seçildi. EADTU Başkanı Prof. Dr. Ricardo Mairal Usón ve EADTU Genel Sekteri George Ubachs’ın da hazır bulunduğu EADTU Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmasında Rektör Erdal, Avrupa'nın açık ve uzaktan eğitim hizmetleri sunan lider üniversitelerinin merkezi birliği konumunda olduğunu belirterek yeni dönemde görev gücü çeşitliliği ve kapsayıcılığının genişletilmesi ve eğitim kalitesini bir üst seviyeye taşınması noktasında EADTU’ya katkı sunacağı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Kuruluşunun 40. yılını birçok etkinlikle kutlayan ve son olarak IODL 2022 5. Uluslararası Açık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı’nı başarıyla gerçekleştiren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, önümüzdeki yıl yine büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Anadolu Üniversitesinin üyesi olduğu EADTU tarafından her yıl düzenlenen “Innovation Higher Education (I-HE) Konferansı 2023 yılında Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.  Önümüzdeki yıl eylül ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan konferansa ilişkin de değerlendirmelerinde bulunan Rektör Erdal yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılında böyle bir uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti. Rektör Erdal “Açıköğretim sistemimiz tüm dünyanın örnek aldığı bir sistemdir. Bu kapsamda Avrupa üniversiteleri ile birçok konuda iş birliği yürütüyor ve birçok üniversiteden de yeni iş birlikleri için davetler alıyoruz. Bu konferans ve benzer bilimsel etkinlikler Üniversitemizin uluslararasılaşmasına da büyük katkı yapmaktadır” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat