Europen 09 2022 Desktop

RENKLİ KAPANIŞ...

Gündem 26 Ağustos 2022 15:42
Videoyu Aç RENKLİ KAPANIŞ...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının (ESMEK), kent merkezi ve ilçelerde 7-14 yaş “Yaz Okulu” eğitimleri tamamlandı. Yaklaşık 5 bin öğrencinin eğitim gördüğü kurslar, renkli etkinliklerle yaz dönemini kapatırken çocuklar yeni eğitim yılı öncesi moral depoladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği Yaz Okulu eğitimleriyle çocukların adresi oldu. 7-14 yaş grubu çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, tatillerini daha sosyal bir biçimde eğlenerek değerlendirmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan ve bu yıl 19’uncusu düzenlenen “ESMEK Yaz Okulu” büyük ilgi gördü. 11 farklı merkezde yaklaşık 5 bin öğrencinin kayıt olduğu kurslarda, “Eğlenceli İngilizce, Çocuk Yogası, Jimnastik, Basketbol, Voleybol, Akıl Oyunları, Ebru Sanatı, Resim, Karikatür, Seramik, Taş Boyama, Ahşap Boyama, Zumba” gibi toplam 87 branşta eğlenceli, öğretici ve geliştirici eğitimler verildi. ESMEK, kent merkezinin yanı sıra Mahmudiye, Beylikova, Çifteler, Alpu, Sarıcakaya, Mihalgazi ve İnönü ilçelerinde de açmış olduğu merkezlerle de çocukların yüzlerini güldürdü. Öğrencilerin beslenmesinden, güvenliklerinin sağlanmasına kadar tüm detayların düşünüldüğü Yaz Okulu yapılan kapanış etkinlikleri ile tamamlandı.

SEVİNÇLERİNİ AİLELERİYLE PAYLAŞTILAR
ESMEK Yaz Okulları’ndan mezun olan öğrenciler ve kurs eğitmenlerine, katılım sertifikaları verildi. Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi önünde gerçekleşen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, belediye görevlileri, eğitmenler, çocuklar ve aileleri katıldı. Burada çocuklara ve ailelere seslenen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Yaz Okulunu başarıyla tamamladınız. Sizleri ve ailelerinizi kutluyorum. Kış döneminde de kurslar devam edecek. Onlara da katılabilirsiniz. Hepinize eğitim hayatınızda üstün başarılar dilerim” dedi. Konuşmaların ardından sertifikalarını alan öğrencilere ikramda bulunuldu. Müzik eşliğinde doyasıya eğlenen çocukların sevincine aileler de ortak oldu. Yıllardır çocuklarını güvenle ESMEK’lere getirdiklerini belirten veliler, bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, ESMEK yetkililerine ve öğreticilerine teşekkür ettiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat