ROMAN KAHRAMANLARI FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Gündem 22 Aralık 2021 15:19
Videoyu Aç ROMAN KAHRAMANLARI FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
A
a

UNESCO tarafından kabul edilen 21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü, Özel Çağdaş Fen ve Anadolu Lisesinde düzenlenen renkli etkinlikle kutlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
“Hepimiz Bir Roman Kahramanıyız” sloganıyla düzenlenen 2. Roman Kahramanları Festivalinde lise öğrenci ve öğretmenleri, Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerinin kahramanlarını canlandırarak renkli görüntülere sahne oldu. Türk edebiyatından Çalıkuşu, Yaban, Kürk Mantolu Madonna, Araba Sevdası, Aşk-ı Memnu, Kırmızı Saçlı Kadın, Masumiyet Müzesi; dünya edebiyatından Notre Dame, Küçük Prens, Charlie’s Angels, Harry Potter, Robin Hood, Aşk ve Gurur gibi romanlar lise öğrenci ve öğretmenleri tarafından canlandırıldı.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPAN ROMAN KAHRAMANLARINA BÜYÜK İLGİ
2. Roman Kahramanları Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Roman kahramanları, ilkokul ve ortaokul koridorlarında öğrencileri selamlayarak yürüdü. Öğrencilerin alkışları ile kortej yürüyüşünü gerçekleştiren roman kahramanları büyük ilgi gördü. Okul koridorlarında yaşanan festival heyecanı konferans salonundaki tiyatral gösteri ile devam etti.
Roman kahramanlarına hayat veren öğrenci ve öğretmenlerimiz, bizi romanların renkli dünyasına götürdü. Öğrenci ve öğretmenlerin performansı büyük beğeni topladı.

AKADEMİK BAŞARININ YANINDA SOSYAL FAALİYETLER DE ÖNEM TAŞIYOR
Festivalde konuşan Özel Çağdaş Fen Lisesi Müdürü İsmail Samur, okul olarak akademik başarının yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de büyük önem verdiklerini belirtti. Samur, “Bu 2 yıllık pandemi döneminde akademik anlamda uzaktan eğitim ile en iyisini yaptık ise de bu gibi sosyal etkinliklerin, bir arada güzel vakit geçirmenin ne kadar özlendiğini burada bir kez daha gördük. Gençlerimiz bugün bize her şeyi ne kadar mükemmel yapabileceklerini gösterdi. Sevgili gençlerimizin başarıyla sergiledikleri bu güzel etkinlikte onları hazırlayan, rehberlik eden öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Özel Çağdaş Anadolu Lisesi Müdürü Ali Düşmezkalender de etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek Türk ve dünya edebiyatının seçkin eserlerinin kahramanlarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
2. Roman Kahramanları Festivali, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. HM
 
1000
icon
Sevil Ata Odunpazarı ilçesi Cunudiye mah.Muhtarı 1 Temmuz 2021 11:58

Çok güzel bir uygulama hiç gelmedim ama herkesin önerdiği bir yer olarak biliyorum..hizmetlerinizi duyuyor ve takdir ediyorum..Sayın Belediye Başkanım başarılar dilerim.Saygılarımla

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir