Europen 09 2022 Desktop

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TÜKENDİ

Gündem 1 Aralık 2022 15:06
Videoyu Aç SAĞLIK ÇALIŞANLARI TÜKENDİ
A
a

YENİ SENDİKA Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, pandemi sürecin de yoğun çalışma şartları altında görev yapmak zorunda kalan sağlık çalışanları için mesleki sorunlar artarak devam ettiğini söyledi.

MESLEĞİMİZ İTİBARSIZLAŞTIRIYOR
“Sağlık çalışanlarımız hastanelerde, sağlık tesislerinde artık tükenmişlik yaşıyor” diyen YENİ SENDİKA Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin, “Amirleri tarafından mobbinge, hastalar tarafından şiddete maruz kalıyor. Hayat kurtarma gibi kutsal bir görevi ifa eden sağlık çalışanlarının meslekleri ne yazık ki itibarsızlaştırılıyor. Görüyoruz ki hekimlik mesleği, hemşirelik mesleği, hastanede çalışan herhangi bir emekçimizin mesleği televizyon dizilerinde, sinema senaryolarında, internet mecralarında deyim yerindeyse içerik üretmek isteyenlerin mezesi haline getiriliyor” dedi.

YENİ BİR DÜZENLEME ŞART
Sağlık mesleklerine özel meslek kanunu çıkartılması istediklerini söyleyen Abdulbaki Tekin, “Başta tüm sağlık meslekleri için meslek kanunu kapsamında bir düzenleme olmak üzere, görev tanımlarımızın çok daha nitelikli ve ayrıntılı şekilde yapılmasını sağlamak öncelikli çalışma alanlarımız içerisinde olacaktır. Bunun yanında tüm sağlık meslekleri için kıdem ve eğitim gibi faktörler dikkate alınarak uzmanlaşma ve kariyer planlamasının yapılması da son derece değerli olacaktır. Hem bu sayede sağlık çalışanlarımız için mali ve özlük haklarında yeniden ve doğal bir iyileştirmenin kapısı da aralanmış olacaktır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat