SAĞLIKLI VE GÜVENLİ HAREKETLİLİK

Gündem 2 Eylül 2021 15:34
Videoyu Aç SAĞLIKLI VE GÜVENLİ HAREKETLİLİK
A
a

Tepebaşı Belediyesi, 20. Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla “Sürdürülebilir Ulaşım; Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” teması ile bir dizi etkinlik düzenleyecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hafta boyunca Tepebaşı’nda en çok yürüyen 3 kişi de ödüllendirilecek. 20 Eylül Pazartesi günü Eko-Okullar Resim Sergisi, Cassaba Modern’de açılacak. 16-22 Eylül tarihleri arasında, Sweaters mobil uygulaması ile tespit edilecek en çok yürüyen 3 kişi, ödüllendirilecek. 18 Eylül Cumartesi günü ise spor etkinlikleri yapılacak. Bu kapsamda Özdilek AVM yanındaki koruluk alanda 16.00-20.00 saatleri arasında yoga, Dağcılık Federasyonu, Slackline denge oyunları, Eskişehir tarihi savaş sanatları gösterisi ve canlı müzik, katılımcılar ile buluşacak. 22 Eylül Çarşamba günü ise saat 17.00’de “Arabasız Gün – Pedallıyoruz” etkinliği, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünde başlayacak. Vatandaşlar, etkinlikler hakkında detaylı bilgi ve katılım için 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattına ulaşabilecek.
AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI
Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor ve etkinliklere katılım ülkemizde de her geçen yıl artıyor. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerinin genel amacı toplu taşımanın, yürüme ve bisiklete binme ile diğer sürdürülebilir hareketlilik biçimlerinin desteklenmesi olarak dikkat çekiyor. Yürümek ve bisiklete binmenin yaygınlaşması ile kentlerin geleceği bakımından CO2 emisyonu olmayan, güvenilir, sosyal ve ekonomik ulaşımın yaygınlaşması hedefleniyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat