SAĞLIKSIZ GİDİŞAT!

Gündem 15 Haziran 2022 17:05
Videoyu Aç SAĞLIKSIZ GİDİŞAT!
A
a

TBMM’ye sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı bir günlük işi bırakma eylemi gerçekleştiren sağlık çalışanları Köprübaşı’nda bir araya geldi.

İŞ BIRAKTILAR  
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Türk Diş Hekimleri Birliği, 9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası, Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası, HEKİM-SEN, Hekim Birliği Sendikası ve SES üyesi sağlık çalışanları, TBMM’ye sunulan hekim ve sağlık çalışanlarının haklarına yönelik yasa teklifine karşı bir günlük işi bıraktı. Eskişehir Bilecik Tabip Odası önünde toplanarak, Köprübaşı’ndaki İl Sağlık Müdürlüğü önüne yürüyen sağlıkçılar, burada bir basın açıklaması yaptı. ‘Sağlıkta şiddete hayır’, ‘Emek bizim, söz bizim’ sloganları atan sağlıkçılar, taleplerinin karşılanması için ortak mücadele çağrısında bulundu. 

EMEĞİMİZLE ALAY ETTİNİZ 
Tüm sağlık çalışanları adına açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Muharrem Şenel konuşmasında şunları söyledi: “Aylar süren oyalamanın ardından, yeni yasa teklifiyle emeğimizle yeniden alay ettiniz. Bizler emekliliğe yansıyacak temel ücret artışı talep ederken, nitelikli şekilde ve baskı altında olmadan çalışabilmemiz için yeterli süre ve olanaklar, sağlıkta şiddetten arındırılmış çalışma alanları, toplumun daha az hastalanması için koruyucu sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesini isterken; sizlerin bize reva gördüğü, performansa dayalı ödeme sistemini dayatmak, emeğimiz için ayrılması gereken bütçeyi şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli olarak gömmek oldu. Sizin bizlere dayattığınız sağlıksızlığa karşı bizler bu gidişatı değiştirmek, sağlıklı bir gelecek için birlikteyiz.”  

BU SON EYLEM OLMAYACAK 
Şenel, konuşmasında şu ifadelere de yer verdi: “Bugünkü G(ö)REV eylemimiz son değil. Bu bir itirazdır! Meclis’te yürütülen senaryoyu reddediştir! Hakkımız olanı alana kadar hep birlikte, sağlıksız politikalarınızın ve emek gaspınızın karşısında olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz.”

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir