SALGINLA BAŞ BAŞA KALDIK

Gündem 8 Nisan 2021 18:30
Videoyu Aç SALGINLA BAŞ BAŞA KALDIK
A
a

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, öğretmenlerin hala aşılanmamasına tepki göstererek “Eğitim emekçileri ölüyor. Aşı nerede?” diye sordu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen Eğitim Sen üyeleri, aşılama yapılmadan okulların açılmasına ve salgından dolayı 17 öğretmenin hayatını kaybettiğini belirterek tepki gösterdi. Açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “MEB, bütün dünyaya Türkiye’ de  eğitim emekçilerinin aşılamada öncelikli olduğu reklamını yaparken eğitim emekçileri hayatlarını kaybediyor. Eğitim emekçileri olarak risk altındayız! Aşı olanlar bizi duysun diye uzun süredir bağırıyoruz. Bakan aşı olunca bizde aşılandık mı? Eğitim Sen olarak ülkenin dört bir yanından bu soruyu bugün tekrar soruyoruz. Salgın yönetimi sınıfta kaldı. Vaka artışında dünya da nüfusa oranla 1. sıradayız. Yan gelip yatıyorsunuz diyenlere sesleniyoruz: Mart ayından itibaren 17 eğitim emekçisi hayatını kaybetti. Okullar sadece maske dağıtmak ile açılmaz dedik. Siyaset yapıyorsunuz dediler. Evet, eğitim emekçilerinin, emekçi çocuklarının hakkını korumak, sağlığını korumak için siyaset yapıyoruz. Bakın Eskişehir'de yüzlerce okulda,  öğrenciler ve öğretmenler covid geçirdi. Bu faturayı kim üstlenecek?” diye sordu.

EĞİTİM EMEKÇİLERİ ÖLÜYOR!
“Tam kapanma zorundadır diyoruz” diyen Alkan, “Uzaktan eğitime geçmek sorunu çözmez, şartlar oluşturulup, okullar açılsın istiyoruz. Bugün Eskişehir'de  gerekli önlemler alınmadan okullarda sınavlar devam ediyor. Yine anaokullarında, meslek liselerinde ve özel eğitim gerektiren öğrencilerin olduğu okullarda yüz yüze eğitim devam ediyor. Bu okullarda derse giren öğretmenlerin aşıları yapıldı mı? Buradan bir kez daha sesleniyoruz: Lafla peynir gemisi yürümez! İcraat bekliyoruz. Mart bitti Nisan da bitecek aşılarımız nerede? Eğitim emekçileri olarak biz maalesef öğrencilerimiz ile birlikte salgınla baş başa bırakıldık. Taleplerimiz ortadadır. Kitlesel aşılama, düzenli test ve acil tam kapanma ile kamusal önlemler ve bilimsel salgın yönetimi. Devlet destekli ekonomik tedbirler alınsın İşçileri, esnafları ve emekçileri salgına karşı koruyun” ifadelerini kullandı. HALİDE TIRNOVA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat