Europen 09 2022 Desktop

SANATA KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Gündem 16 Aralık 2022 14:47
Videoyu Aç SANATA KATKI SAĞLAYACAĞIZ
A
a

Eğitim, kültür ve sanat alanlarındaki faaliyetleriyle Türkiye'nin öncü vakıflarından olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından bu yıl 39'uncusu düzenlenen DYO Resim Ödülleri Sergisi Eskişehir'de açıldı.

SANATÇILARI TEBRİK ETTİ
Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Üyesi İdil Yiğitbaşı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen 39. DYO Resim Ödülleri Eskişehir Sergisi'nin Atatürk Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi'ndeki açılışında, Yaşar Topluluğu'nun ekonomik yatırımlarının yanı sıra toplumsal yatırımlarıyla da öne çıktığını vurguladı. Altun, "Yaşar Topluluğu birçok alanda yatırım yaparak Türkiye ekonomisine değer katarken, sanata ve sanatçıya olan katkıları ile de ülkemizin önde gelen kurumları arasında yer alıyor. Yaşar Topluluğu'na ve Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfına bu değerli katkı için teşekkür ediyor, tüm sanatçılarımızı tek tek kutluyorum." dedi.

ÖNDE GELEN KENTİ
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ise Eskişehir'in son 25 yılda kültür ve sanat alanında Türkiye'nin önde gelen şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek, "Bu başarıda kamu kurumlarının, yerel yönetimlerin ve özel kurumların yanı sıra Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı gibi vakıfların eğitimi, kültür ve sanatı desteklemesi, desteklemekle kalmayıp değerli sanat eserlerini Anadolu şehirlerine taşıması çok önemli paya sahip." dedi. Ünlüce, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı'na teşekkür etti.

DESTEKLERİMİZ SÜRECEK
İdil Yiğitbaşı da şunları söyledi: "Türkiye'nin ilk yerli boya fabrikası DYO tarafından 1967 yılında düzenlenmeye başlanan, 1993 yılından bu yana Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen DYO Resim Ödülleri ile kültür ve sanatı desteklerken, yarışmamıza katılan pek çok sanatçının bugünün usta sanatçıları arasında yer aldığını görmek ve ülkemizde resim sanatının gelişimini eserlerle izleyebilmek, bizlere gurur veriyor. 39. DYO Resim Ödülleri'nin Eskişehir Sergisi, DYO'nun renkleriyle, altı farklı tema altında, ilgi çekici ve zamanın ruhuna uygun bir sergileme ile sanatseverlerle buluşuyor. Yarışmamıza başvuran sanatçılarımıza, seçici kurulumuza ve serginin küratörü Seda Yörüker'e teşekkür ediyorum."

31 OCAK’A KADAR AÇIK
Sergi açılışında yarışmanın seçici kurul üyeleri Prof. Hayri Esmer ve basın mensubu İhsan Yılmaz'a teşekkür plaketi takdim edildi. Eskişehir'de 31 Ocak 2023'e kadar sergilenecek 39. DYO Resim Ödülleri eserleri, sonrasında Ankara'da Cer Modern, Mardin'de Sakıp Sabancı Kent Müzesi ve İzmir'de yeni açılacak olan Yaşar Müzesi'nde sanatseverler ile buluşacak. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat