SANATÇIYA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ...

Gündem 13 Haziran 2022 15:22
Videoyu Aç SANATÇIYA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ...
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği 3 sanat etkinliğinden biri olan Uluslararası Sanat Çalıştayı’nın 11.’si düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi.

Çalıştaya katılan 15 ressam da Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret etti. Sanatçılar, Başkan Ataç’a sanata verdiği önem ve destekler için teşekkürlerini iletti.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ataç ise “Tepebaşı Belediyesi olarak yaptığımız her işi halkımızın merkezinde olacağı şekilde tasarlıyoruz. Uluslararası seviyede gerçekleştirdiğimiz sanat etkinlikleri de yıllardır bu şekilde düzenleniyor ve Eskişehirliler yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilgi bizler ile birlikte konuk ettiğimiz sanatçılarımızı da memnun ediyor. Çalıştayımızı ziyaret eden vatandaşlarımız, bir resmin ortaya çıkışına bizzat şahitlik ediyor, hatta o eserin ressamı ile sohbet ederek bilgiler alabiliyor. Eskişehir’in sanat ile anılan, sanat yapılan, sanatçıya sahip çıkılan bir şehir olmasında da Tepebaşı Belediyesi olarak büyük katkılarımız olduğuna inanıyorum. 3 sanat branşında düzenlediğimiz uluslararası organizasyonlarımız, pandemi nedeniyle verdiğimiz zorunlu araya rağmen yıllardır devam ediyor. Bunlardan biri olan Uluslararası Sanat Çalıştayı’nı 11. kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fikri hür, vicdanı hür bir nesil için çalışmaya, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, insanımıza ve özellikle gençlerimize büyük değer vermeye devam edeceğiz” diye konuştu. Ziyarette sanatçılar, Başkan Ataç’a tablolarından da hediyeler takdim etti. HM  1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat