SAVAŞIN BEDELİ AĞIR OLACAK!

Gündem 28 Nisan 2022 15:42
Videoyu Aç SAVAŞIN BEDELİ AĞIR OLACAK!
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Üyesi Emine Nur Günay, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığının sonuçlarının sadece kısa vadeli sonuçlarının olmadığının bilinmesi gerektiğini bildirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Günay'ın iletişim ofisinden yapılan açıklamaya göre, Günay AKPM Genel Kurulu'nda Frank Schwabe tarafından hazırlanan "Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'ya Karşı Saldırganlığının Sonuçları" isimli rapor hakkında değerlendirmede bulundu. Açıklamada görüşlerine yer verilen Günay, önceliğin hukuksuz ve yıkıcı savaştan kaynaklanan acil ihtiyaçların belirlenmesi, Ukrayna ve Ukrayna halkının desteklenmesi olduğunu vurguladı.
Daha fazla kan dökülmesini ve yıkımı önlemek için önce ateşkesin ardından kalıcı barışın yakında sağlanabileceğini ümit ettiklerini belirten Günay, şunları kaydetti: "Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırganlığının sonuçlarının sadece kısa vadeli sonuçlar olmadığını bilmeli ve bu konularla alakalı acilen çözüm bulmalıyız. Ayrıca ele almamız ve iyice tartışmamız gereken birçok uzun vadeli zorluk var. Soğuk Savaş sonrası ilk dönemde ortaya konan barışçıl ruhun artık tam tersi bir yönde olduğumuz açıktır. Avrupa'nın güvenlik ortamı hızla değişti ve Avrupa'yı ayıran yeni bir demir perde yeniden ortaya çıktı. Bu düşmanca ortamda, demokratik güvenliğe ulaşmak için ortak hedefimiz, son 10 yıllarda ciddi zorluklarla birlikte, saldırgan milliyetçiliğin, hoşgörüsüzlüğün ve demokratik olmayan eğilimlerin yeniden canlanmasının yanı sıra etkin çok taraflılık eksikliğinin ciddi tehdidi altındadır." AA
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir