Europen 09 2022 Desktop

SAZAK: "ACILARIMIZ DİNECEK"

Gündem 17 Şubat 2023 16:08
Videoyu Aç SAZAK: "ACILARIMIZ DİNECEK"
A
a

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerin ardından bölgeye gitti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler sebebi ile MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile bölgede olan MHP’li Sazak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte Hatay’daki Afet Koordinasyon Merkezi’nde yürütülen çalışmaları yakından takip etti. Yürütülen çalışmaları takip ettikten sonra Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde inceleme ziyaretlerinde bulunan Milletvekili Sazak, depremzede vatandaşlar ile bir araya geldi ve yanlarında olarak onlara destek oldu. Köyleri tek tek gezerek depremzedelerin acısını paylaşan ve köylerde sık sık vatandaşlar ile sohbet eden MHP’li Sazak ziyaretleri sırasında arama kurtarma ekipleri ile bir araya gelmeyi de ihmal etmeyerek ekiplere özverili çalışmalarında kolaylıklar diledi. 

GEÇEN HAFTA DA BÖLGEDEYDİ
Depremin olduğu ilk günlerden itibaren sahada olan Milletvekili Sazak, daha öncesinde de MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile birlikte İskenderun Teknik Üniversitesi ile Hatay Belen Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kurulan kriz merkezlerini ziyaret ederek yetkililer ile görüşmüş, Hatay’da depremin şiddetini yerinde gözlemlemişti. 

ESKİŞEHİR’İ DE YAKINDAN TAKİP EDİYOR
Deprem felaketi sonrasında Eskişehir’deki yardım çalışmalarını da yakından takip eden Milletvekili Sazak, Eskişehir Valiliği’ndeki Kriz Yönetim ve Koordinasyon Merkezi’nde yürütülen çalışmaları değerlendirmiş ve depremden yaralı olarak Eskişehir’e sevk edilen vatandaşları hastanede ziyaret etmişti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat