Europen 09 2022 Desktop

ŞEHİR TİYATROLARI PERDELERİ AÇIYOR

Gündem 21 Eylül 2022 14:49
Videoyu Aç ŞEHİR TİYATROLARI PERDELERİ AÇIYOR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının 2022-2023 tiyatro yeni sezon lansmanı yapıldı. Porsuk Konuk evinde gerçekleştirilen kahvaltıda yeni sezonda gösterimlerine ilişkin basına açıklamada bulunan Tiyatro Yönetim Kurulu ve sanatçıları dikkat çeken konuşmalarda bulundu.

Kahvaltının bitiminin ardından Tiyatro Yönetim Kurulunda görev alan Murat Atak proje süresince destek veren kişilere, Eskişehir halkına ve Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti. Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer ise pandemi koşulları ve ülkenin içinde bulunduğu durum itibariyle yaşanan sorunlara da değinerek, yeni sezonda gösterime girecek olan oyunlara ilişkin konuşmalarda bulundu. Tümer “2022-2023 sezonumuzu 4 Ekim’den itibaren açmış bulunacağız. Geçen sezon pandemi koşulları hala devam ediyordu, bu koşullara rağmen büyük çabalarla bütün sanatçı arkadaşlarımız, Yönetim kurulumuz ve idari personelimiz büyük bir çaba göstererek çalışmalar yaptı. Tabii ki pandemi koşulları ve ülkenin içinde bulunduğu durum itibariyle zaman zaman perdemizi kapatıp süreli olarak açtık. Gerek ise de zaman zaman seyirci kısıtlamasına gittik. Bu sene 22. Sezonumuzu açıyor bulunmaktayız. 22 yıldır 150ye yakın temsile ulaştık. Bunun yanı sıra iki buçuk milyonu geçmiş seyircimize ulaştık. Bu bizim için büyük bir gurur kaynağı” dedi. Oyunlarına birçok şehirden oldukça talep geldiğini ifade eden Tümer “Oyunlarımızın biletleri çıktığı andan itibaren aynı gün içinde tükeniyor durumdaydı. Ve bu bizim için çok büyük bir sevinç kaynağıydı. Önümüzdeki sezon İstanbul, Ankara ve Türkiye’nin birçok iline turneler yapacağız. Bizim hem programlarımız hem de oyunlarımız çerçevesinde programımızın uyması dahilinde illerin hepsine giderek sanatseverlere oyunlarımızı sunacağız” dedi.
Ağustos ayından itibaren gösterime girecek olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda 4 Ekimde D21 VE Denize Mektup, 15 Ekimde Haldun Taner’in eserinden uyarlanmış “ Yaşasın Demokrasi” ve 15 Kasımda da “Ödenmeyecek, Ödemiyoruz“ oyunu prömiyer yapacak.  Bu zamana kadar hiçbir yerde sergilenmemiş birbirinden özgün oyunlar olduğunu ve büyük bir gurur ve sevinçle sezona girdiklerini ifade ettiler.  Oyunların hem yazarları hem de yönetmenleri olan sanatçıların konuşmasının ardından basın ile fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek program son buldu. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat