SEKTÖRÜN SORUNLARINI MASAYA YATIRDILAR

Gündem 24 Mart 2022 15:02
Videoyu Aç SEKTÖRÜN SORUNLARINI MASAYA YATIRDILAR
A
a

Kocaeli Ticaret Odası Metal ve Makine Meslek Komitesi üyeleri ETO Başkanı Metin Güler ve Başkan Yardımcısı Ali Koşar ile bir araya gelerek Eskişehirli sanayicilerle sektörel sorunlarını tartıştı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Uludüz, Metal ve Makine Meslek Komitesi üyeleriyle birlikte makine ve metal sektöründeki sorunları istişare etmek amacıyla Eskişehir’e konuk oldu. Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde, Kocaeli Ticaret Odası heyetiyle bir araya gelen ETO Başkanı Metin Güler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, metal ve makine sektöründeki firmaların tüm zorluklara rağmen ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam ettiğinin altını çizdi. Kocaeli Ticaret Odası heyeti, ETO’da aynı iş kolundaki Eskişehirli sanayicilerle istişare toplantısı da gerçekleştirdi. ETO Başkan Yardımcısı Ali Koşar ve odanın Metalden Mamul Ürünler ve Diğer İmalat meslek Komitesi ile Makine ve Yedekleri İmalatı Meslek Komitesi üyelerinin katıldığı toplantıda firmaların sorunları ele alındı. 

SORUNLARI TESPİT ETTİ 
Toplantıda sektörde yaşanan ara eleman sıkıntısı ve sorunun çözülmesi için atılabilecek adımlar, hammadde fiyatlarındaki istikrarsızlığın önüne geçilmesi, döviz kuru farkı nedeniyle oluşan zararların telafi edilmesi, çalışanların verimliliğinin artırılması için eğitim ve seminerlerin düzenlenmesi, küçük ölçekli firmaların kurumsallaştırılmasına yönelik çalışmalar yürütülmesi konuları üzerinde duruldu.

KURUMLARA İLETİLECEK
Toplantı hakkında değerlendirmede bulunan ETO Başkan Yardımcısı Ali Koşar, Kocaeli Ticaret Odası ve ETO’nun metal ve makine imalatı alanında faaliyet gösteren meslek komitelerinin bir araya gelerek sektördeki sorunları ve çözüm önerilerini istişare ettiğini belirterek, sorunların TOBB başta olmak üzere ilgili kurumlara iletileceğini kaydetti. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir