Europen 09 2022 Desktop

SENFONİ ORKESTRASI’NIN DESTEK KONSERLERİ DEVAM EDİYOR

Gündem 12 Mart 2023 13:41
Videoyu Aç SENFONİ ORKESTRASI’NIN DESTEK KONSERLERİ DEVAM EDİYOR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, “Ayni yardım” konserlerine devam ediyor. Bu kapsamda Eskişehir’e yerleşen depremzedelerin eşya ihtiyaçları için bir konser daha verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Senfoni Orkestrası yetenekli piyano sanatçısı Emre Şen’i sahnede ağırladı. Işın Metin’in orkestra şefliği yaptığı konser, S. Barber yaylı çalgılar için Adagio eseriyle başladı. Sakin ve hüzünlü olan bu eserle depremde kaybedilen on binlerce insan anılmış oldu.
Şen, F.Chopin’in 2. Piyano Konçertosu’nu ustalıkla seslendirerek dinleyicileri hayran bıraktı. Uzun uzun alkışlanan sanatçı bis parçası olarak yine F.Chopin’in Op.64 No.2 Valsini seslendirdi. 
A. Dvorak’ın 8. Senfonisi’nin ardından son bulan konserde Senfoni Orkestrası dinleyiciden büyük beğeni topladı, uzun süre ayakta alkışlandı.
Gelecek programda dünyaca ünlü Portekizli şef Jose Ferreira Lobo ve kıymetli keman sanatçımız Cihat Aşkın sahnede ağırlanacak. Konser 17 Mart akşamı Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 20.00’de müzikseverle buluşacak. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat