Europen 09 2022 Desktop

SERA YAPMAK İSTEYEN ÜRETİCİYE HİBE DESTEĞİ

Gündem 28 Aralık 2022 13:22
Videoyu Aç SERA YAPMAK İSTEYEN ÜRETİCİYE HİBE DESTEĞİ
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü sera yapacak üreticiler için destek duyurusu yaptı.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında örtü altı kayıt sisteminde (ÖKS) kayıtlı veya kayıt olacak yeni sera yapımı ile mevcut seraların teknoloji yenileme ve modernizasyonu için % 50 hibe desteği verilecektir.
 Hibe desteği verilecek yüksek plastik tünel şeklinde inşa edilen, oluk altı yüksekliği en az 2,5 m olan, bağımsız veya bloklar halinde yapılabilen, konstrüksiyonunda galvaniz profil ve/veya galvaniz boru kullanılarak inşa edilmiş; muz, sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliğinin yapılabileceği nitelikte olmalıdır. Ayrıca dış mekân, iç mekân, kesme çiçek ve soğanlı yumrulu bitki yetiştiriciliği için kurulacak seralar hibe desteği kapsamındadır.
Seralar en az 0,5 dekar en fazla 10 dekar büyüklüğünde kurulabilir ya da modernize edilebilir.
Isıtma sistemi kullanılmadan kurulacak seralar için en fazla 240.000 TL/da, katı yakıtlı kurulacak seralar için en fazla 255.000 TL/da, yenilenebilir enerji kaynağı kullanarak kurulacak seralar için en fazla 300.000 TL/da maliyet belirlenmiştir.
Sera kurulumunda kullanılan konstrüksiyon ve diğer yapı elemanları, altyapı işleri, beton işleri, en az 36 ay ömürlü örtü malzemesi, sulama sistemleri ve gübreleme sistemi alımları için hibe desteği verilebilecektir.
 
Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler.
Başvuru için linke tıklayınız.
https://hibedestek.tarimorman.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat