Europen 09 2022 Desktop

SEYİTGAZİ’DE KIRSAL TURİZM CANLANACAK

Gündem 28 Eylül 2022 14:29
Videoyu Aç SEYİTGAZİ’DE KIRSAL TURİZM CANLANACAK
A
a

Seyitgazi Belediyesi’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklık yaptığı ‘Taşlık Çiftlik Köy’ isimli Seyitgazi’de kırsal turizmin geliştirilmesi amacıyla yazılan BEBKA (Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı) Projesi kabul edildi.

Projenin protokol imzaları Proje Sahibi olan Seyitgazi Belediyesi adına Başkan Uğur Tepe, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın tarafından atıldı. 
İmzalar atıldıktan sonra Başkan Tepe: “Taşlık mahallemizde Büyükşehir Belediyemiz ile ortak protokolle yaptığımız Küçükbaş Hayvan Yetiştirme Çiftliğimizin yanındaki arazimizde bir Çiftlik Turizmi modeli hayal ederek işe başladık. Bu doğrultuda ilçemiz halkının yaşam biçimini, kültürel değerlerimizi dikkate alarak bölgemizde var olan turizm uygulamaları geliştirmek ve yerel halkımızın bu faaliyetlere katılımını sağlayarak kırsal alanda yeni ekonomik etkinlikler oluşturmak, yerli-yabancı turistlerle yöre halkımız arasında doğrudan ilişki kurulmasını sağlayarak tüketici ve üretici faaliyetlerinde deneyim ve bilgi paylaşımlarının yapılmasını sağlamak, Çiftlik Turizmi ile yerel halkımıza ek gelir sağlamak, ekolojik tarım bilinci ve farkındalık oluşturmak amacıyla yazdığımız projemizin kabul edildiğini sizlerle paylaşmak isterim.  Projemizin oluşturulmasında ve onaylanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat