Europen 09 2022 Desktop

ŞİDDET ARTIK SON BULSUN

Gündem 19 Ocak 2023 15:22
Videoyu Aç ŞİDDET ARTIK SON BULSUN
A
a

Cumhuriyet Kadınları Derneği Eskişehir Şubesi’nin çağrısıyla İsmet İnönü Caddesi’nde bir araya gelen kadınlar, kadına yönelik şiddetin durdurulmasını istedi.

Kadın ve erkeğin ele ele verip şiddetin durdurulması için çalışması gerektiğinin altını çizen Doğan, “Televizyonları açalım, her kanaldan şiddet körükleniyor. Kadına, erkeğe, çocuğa ve hayvana karşı şiddet pompalanıyor.Aynı kanallar, kadın cinayeti olduğunda, o cinayetin görüntüleri üzerinden bile reyting kazanıyor.Bu kadar adiler. Bu kadar ciğersizler” diye konuştu.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SIRALADI
Doğan şiddetin son bulması için çözüm önerilerini şu şekilde sıraladı: “Çalışmayan, işi-gücü olmayan insan kalmasın. Aileler dağılmasın. İnsanların asgari refahı sağlansın. İnsanlarımız suça sürüklenmesin.Televizyondan şiddet pompalayan kanallar derhal durdurulsun. Aile birliğini, sevgiyi, saygıyı, kadının hak ettiği değeri anlatan yayınlar yapılsın.Okullarımızda kadına, çocuğa, insana saygı ve sevgi eğitimleri verilsin. Test çözerek insan yetiştirilmez!Metalaşan kadınları değil, sanatçı, sporcu, emekçi kadınları ünlü yapalım. Onları el üstünde tutalım.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat