ŞİDDETE SEYİRCİ Mİ KALACAKSINIZ?

Gündem 21 Ocak 2022 15:31
Videoyu Aç ŞİDDETE SEYİRCİ Mİ KALACAKSINIZ?
A
a

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki gösteren SES Eskişehir Şube Eş Başkanı Umut Özge Yılmaz, faillere yönelik cezasızlığın şiddeti körüklediğine dikkat çekerek, “Gerekli önlemlerin alınması için daha ne beklenmektedir? Şiddete daha ne kadar seyirci kalınacaktır?” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İstanbul Kartal’da Rahmi Uygun adındaki bir kişi aile sağlığı merkezine silahla saldırdı. Hemşire Ömür Erez yaşamını yitirdi. Başakşehir ilçesindeki bir hastanede de 2 aylık hamile hemşire Gülhan D., yakınlarıyla ilgilenilmediği gerekçesiyle 2 saldırgan tarafından darp edildi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki göstermek için Eskişehir Şehir Hastanesi önünde basın açıklaması yapan SES üyeleri, “Sağlıkta şiddeti durduralım” diye haykırdı.

CEZASIZLIK ŞİDDETİ KÖRÜKLÜYOR
Sağlıkta şiddet yasasının göstermelik olduğunu ifade eden Umut Özge Yılmaz, yetkilileri sorumluluk almaya davet etti. Sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, “Ülkemizdeki şiddet iklimi ve faillere yönelik cezasızlığın şiddeti körüklediğini biliyoruz. Dünden bugüne yöneticilerin sağlık çalışanlarını şiddetin hedefi haline getiren itibarsızlaştırıcı söylemleri bugün geldiğimiz noktanın en önemli sebeplerindendir. “Sağlıkta Dönüşüm Programı” sağlık çalışanlarının canına kastetmektedir. Bu program sonucu oluşturulan kışkırtılmış sağlık talebi, muayene sürelerinin 5 dakikaya kadar indirilmesiyle göğüslenmeye çalışılmakta, yıllık acil servis başvuru sayısı toplam nüfusundan fazla olan dünyadaki tek ülke olmamızla sonuçlanmaktadır. Gerekli önlemlerin alınması için daha ne beklenmektedir? Şiddete daha ne kadar seyirci kalınacaktır? Bu ülkenin tüm sağlık emekçileri olarak bizler şiddete, şiddeti özendiren tüm politikalara karşıyız” diye konuştu.ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir