Europen 09 2022 Desktop

ŞİMDİ BİRLİK VAKTİ

Gündem 23 Şubat 2023 17:16
Videoyu Aç ŞİMDİ BİRLİK VAKTİ
A
a

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığının deprem bölgesine desteklerinin devam ettiği bildirildi. İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, deprem felaketinin yaralarını sarmak için il başkanlığı, ilçe teşkilatları ve belediyelerce yardım çalışmalarının aralıksız sürdüğü belirtildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Açıklamada, İl Başkanı Zihni Çalışkan ve teşkilat mensuplarının, Malatya'yı ziyaret ettiği kaydedilerek, "Gerçekleştirilen ziyarette vatandaşlarımızın talep ve önerileri not edilerek, başta AFAD olmak üzere gerekli mercilere iletildi. Malatya ziyareti sonrası İl Başkanımız Zihni Çalışkan, Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Nabi Avcı ile birlikte şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kentteki hastanelerde tedavi gören ve barınan depremzedeleri ziyaret etti." ifadesi kullanıldı.
Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Başkanı Çalışkan, yaşanan felakette millet olarak yüreklerinin yandığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Yaşanan acıların tarifi yok. Felaketin ilk gününden bu yana milletimizin her daim olduğu gibi kenetlenmesi ve kilometrelerce yardım kuyrukları oluşturmasının dünyada başka bir örneği yok. Allah'ın izniyle bu zorlu günleri hep birlikte aşacağız. Büyük yıkım yaşanan şehirlerimizdeki depremin izlerini silmek için devletimiz her zaman olduğu gibi milletinin yanında olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Allah'ın izniyle bu zorluğu da hep birlikte aşacağız."
Ellerinden gelen bütün çözüm yollarını kullandıklarına dikkati çeken Çalışkan, "Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda teşkilatımızın ve belediyelerimizin yardım çalışmalarına yön veriyor, valiliğimizin yürüttüğü koordinasyon çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Ayrıca, şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimizin barınma ve temel ihtiyaçlarıyla ilgili tüm taleplerini valiliğimiz ve ilgili kurumlarımızla anında çözüme kavuşturuyoruz. Vakit polemik değil bir olma, iri olma, diri olma vakti. Bu zorlu süreçte taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun." değerlendirmesinde bulundu. Açıklamada ayrıca deprem bölgesine içinde gıda, barınma, ısınma, giyim ve çeşitli ihtiyaçları karşılamak amacıyla 48 tır yardım yapıldığı kaydedildi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat