ŞİMŞEK; VAZGEÇMEYECEĞİZ. BU ABLUKA DAĞILACAK…

Spor 27 Temmuz 2021 17:48
Videoyu Aç ŞİMŞEK; VAZGEÇMEYECEĞİZ. BU ABLUKA DAĞILACAK…
A
a

Eskişehirspor Kulübü Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Mehmet Şimşek, yaptığı konuşmada, “Biz Eskişehirspor’u karşılıksız seven, tek bir kuruşunu dahi boşa harcamamaya yemin etmiş, bu kulübü yeniden düzlüğe çıkartmak için savaşmaya hazır askerleriz. Büyüklerimizin emanetine hıyanet etmeyeceğiz ve ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyeceğiz. Bu abluka dağılacak” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
70’Lİ YILLARDA ESKİŞEHİRSPORLU OLMAK
Eskişehirspor Kulübünün sahipsiz kaldığı bir dönemde, yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte ateşten gömlek giyen ve bu zor günlerde başkanlık görevini üstlenen Mehmet Şimşek, genel kuruhl salonunda yaptığı konuşmada, şunları şöyle; Takımın her zaman zirveyi zorluyor, oyuncuların milli takımda oynuyor, kupalar kazanıyorsun, Avrupa'da esiyorsun. 70’li yıllarda ESES’li olmak çok heyecanlıymış.
 
ÖNEMLİ BİR MİRAS BIRAKTILAR
O yıllarda takımın başarısını Eskişehir halkı da tribünlerde taçlandırdı. Bu ülkede tribün kültürünü başlatan büyüklerimiz sadece bizlere değil tüm ülkeye önemli bir miras bıraktı.
 
KAHROLDUK AMA PİŞMAN OLMADIK
Biz bu mirasa sahip çıkarak büyüdük. Birkaç alt lig şampiyonluğu dışında hemen hemen hiç bir başarı görmedik ama asla sevdamızdan vazgeçmedik. Hüsranlara, hayal kırıklıklarına kombineler aldık, çok kahrolduk ama hiç pişman olmadık.
 
ARMANIN PEŞİNDEN GİTTİK
Eskişehirspor’umuz kimsenin bilmediği statlarda, kimsenin bilmediği takımlarla maçlar yaptı, armamızın peşinden yolu olmayan köylere, adı duyulmamış kasabalara gittik, yerimizi aldık.
Bozulacağından emin olduğumuz otobüslerle yola çıktık, kış ortasında en uzak deplasmanlardan kırık camlarla döndük.
 
VAZGEÇMEYECEĞİZ

Vazgeçmek kaybetmektir. Bunca çileye rağmen Biz hiçbir zaman sevmekten de umut etmekten de vazgeçmedik, Vazgeçmeyeceğiz!
 
BU SEVDA YÜZÜNDEN TALİP OLDU
Biz döktüğümüz gözyaşının aslında bir zafer olduğunu öğrendik. "Eskişehir sen çok yaşa!" derken gözlerimizden bir damla yaş süzülmesi de bu yüzdendir.
 Bizim bugün bu göreve talip olmamızın sebebi işte bu sevdadır. Farketmişsinizdir hep BİZ diyorum. Çünkü artık yeni bir dönem başlıyor. Bundan böyle BEN yok sadece BİZ var!
 
BİZ KIM MIYIZ?
*Biz başarının değil sevdalanılan renklerin peşinden koşmanın ne kadar özel bir duygu olduğunu bilen taraftarlarız. Deplasmanlarda "Rengine aşığız onun için burdayız!" diye bağırmamız bu yüzden…
*Biz takımları son sıradayken, şampiyon olacakmış gibi tribün yapan taraftarlarız.
*Biz cefanın vefa demek olduğunu dosta düşmana gösteren taraftarlarız.
*Biz armaya nasıl sahip çıkılacağını, bir şehrin nasıl ayağa kaldırılacağını gösteren taraftarlarız.
*Biz tek gayesi büyüklerimizden aldığımız mirası daha da yukarıya taşımak olan, bu anlamda da tüm ülkeye nasıl taraftar olunacağını tekrar tekrar gösteren taraftarlarız.
*Biz uğruna gittiğimiz binlerce kilometreyi bir şeref madalyası gibi göğüslerinde taşıyan taraftarlarız.
*Biz nasıl direnileceğini en iyi bilen, bunu bir kez daha tüm şehre ve ülkeye göstermek isteyen taraftarlarız.
*Biz kaçıncı ligde olduğuna bakmadan yine büyük bir coşkuyla, inançla ve gururla, içeride, dışarıda her yeri siyah ve kırmızıya boyayacak olan taraftarlarız.
*Biz Eskişehirspor’u karşılıksız seven, tek bir kuruşunu dahi boşa harcamamaya yemin etmiş, gizli ajandası olmayan ve bu kulübü yeniden düzlüğe çıkartmak için savaşmaya hazır askerleriz.
 
HEP BİRLİKTE DİRİLİŞ HİKAYESİNİ İZLETELİM
Şimdi sizin huzurlarınızda bu armaya değer veren herkesi bir olmaya, BİZ olmaya davet ediyorum. Gelin siyasi çekişmeleri, kişisel husumetleri, kalp kırıklıklarını rafa kaldırıp BİZ olalım ve hep beraber Eskişehirspor’un diriliş hikayesini tüm dünyaya izletelim.
 
NE PAHASINA OLURSA OLSUN

Biz her yere düştüğümüzde bir avuç kumla ayağa kalkacağız! Büyüklerimizin emanetine hıyanet etmeyeceğiz ve ne pahasına olursa olsun VAZGEÇMEYECEĞİZ. BU ABLUKA DAĞILACAK…”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat