Europen 09 2022 Desktop

SİVRİHİSAR'DA LEZZET ŞOV

Gündem 5 Şubat 2023 17:01
Videoyu Aç SİVRİHİSAR'DA LEZZET ŞOV
A
a

Gastronomi denilince yöresel ve coğrafi işaretli lezzetleri ile akla gelen Sivrihisar'da lezzet şovu yaşandı. Sivrihisar Dövme Sucuk Festivalinin 7.'si gerçekleşti. Festivale Türkiye'nin dört bir yanından on binlerce kişi katıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mangallar yakıldı, tonlarca sucuk misafirlere ikram edildi. Aynı zamanda geçen yıl Guinness rekorlar kitabına giren yarım tonluk tavada geleneksel sucuklu yumurta yapıldı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre de sucuklu yumurta yapımında yarım tonluk tavaya yumurta kırdı. Festival kapsamında sucuklu ekmek yeme yarışması düzenlenerek, dereceye girenler ödüllendirildi. Ayrıca çocuk oyun alanlarında düzenlenen etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi. Gün boyu devam etkinlikler konser programıyla taçlandırıldı. Özgür Can Çoban ve Zara konseriyle on binlerce kişi coşkuyu zirvede yaşadı. Öte yandan Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ES TV canlı yayınına konuk olarak gururlu ve mutlu olduklarını dile getirdi. Her yıl düzenlenen Sucuk Dövme Festivalinde bu yıl 7 buçuk ton sucuk ikramı yapacaklarını dile getiren Yüzügüllü tüm katılımcılara teşekkür etti.

7 BUÇUK TON SUCUK İKRAMI
Yüzügüllü , "Bugün burada tabiki mutluyuz. Çünkü bugün 7. Dövme Sucuk Festivalini gerçekleştiriyoruz. Sizin de gördüğünüz gibi büyük bir ilgi ve coşku var. Böyle olduğu zaman biz daha çok mutlu oluyoruz. Biz ekmeğimizi, sucuğumuzu Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerimizle paylaşıyoruz. Onlarla Dünyanın merkezi Sivrihisarımız daha bir güzel oluyor. Burada 7'den 70'e hitap edecek şekilde programlar gerçekleştiriyoruz. Konserlerinin oluyor, çocuk alanlarımızda etkinlikler yapılıyor. Sucuklarımız mangalda misafirlerimiz için yapılıyor. Bugün burada 7 buçuk ton sucuk dağıtımı yapıyoruz. Geçen yıl guinnes rekorlar kitabına giren yarım tonluk tavada sucuklu yumurtamızı da yaparak misafirlerimize ikram edeceğiz" dedi.

ONURLUYUZ, GURURLUYUZ
Sivrihisar her şeyiyle ilklerin şehri oldu diyen Yüzügüllü  festivalde 350 bin kişiyi ağırlamayı hedeflerini söyledi. Yüzügüllü, "Sivrihisar Dünyanın merkezi, Sivrihisar tarih kokan bir medeniyetler şehri ve Türkiye'nin dört bir tarafından gelen misafirlerimiz var. Bugün nasipse 350 bin kişiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Biz onurluyuz, gururluyuz. Rabbim utandırmasın" ifadelerini kullandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat