SİVRİHİSAR SOKAKLARINDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Gündem 29 Haziran 2022 15:35
Videoyu Aç SİVRİHİSAR SOKAKLARINDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER
A
a

Sivrihisar Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali Sivrihisar korteji ile başladı. 5 farklı ülkeden grupların katılımıyla başlayan muhteşem festivalde renkli görüntüler vardı.

1-3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Sivrihisar Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali Sivrihisar korteji ile start aldı. 
Amerika, Moldova, Sırbistan, Letonya ve Türkiye’nin katılımıyla başlayan Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde Sivrihisar sokaklarında renkli görüntüler vardı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü makamında ülke temsilcilerini ağırlayarak “Nasreddin Hoca’nın memleketi ve Dünyanın Merkezi Sivrihisar’a hepiniz hoş geldiniz” dedi. Hediye takdimlerinin ardından Sivrihisar sokaklarında başlayan kortej yürüyüşü ile festivale davet yapıldı. Kortej yürüyüşünde Sivrihisar Kaymakamı Hüseyin Sayın, Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Başkan Yardımcısı Hüseyin İlhan, Emniyet ve Jandarma ekipleri de yer aldı. Sivrihisar sokaklarında gösterilerini sergileyen gruplar eğlenceli dakikalar yaşattı. Kortej yürüyüşü Sivrihisar Belediyesi önünde başlayarak, ilçe merkezinde devam etti. Sivrihisar Halk Pazarında vatandaşlarla buluşan kortej Nasreddin Hoca Anıt Parkı’nda, Nasreddin Hoca ve kızı Hatun’un mezarına güller bıraktılar. Toplu fotoğraf çekimi ile Sivrihisar korteji sona erdi.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat