Europen 09 2022 Desktop

SİYASİ PARTİMİZ KİBİRLE DOLDU

Gündem 5 Mart 2023 18:16
Videoyu Aç SİYASİ PARTİMİZ KİBİRLE DOLDU
A
a

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Adnan Turfan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kibrine kapıldığını söyledi. Turfan, Türkiye’nin en büyük sorununun tek adam rejimi ve kibir olduğunu belirterek, “Altılı Masa’nın içinde de bir siyasi partimiz kibirli insanlar diyarı oldu” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Demokrat Parti olağan pazar toplantısı parti il binasında gerçekleştirildi. DP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Adnan Turfan, yaşanan deprem felaketi üzerinden iktidara yüklendi. Deprem bölgesindeki manzaranın korkunç olduğunu söyleyen Turfan, “Orada devlet yoktu, zabıta yoktu, belediye yoktu. Asker de yoktu. Biz orada vinç isteyen, yardım isteyen insanları gördük. Bir çorbanın 70 liraya satıldığını gördük. Kendilerine 12-13 uçak alanların Türkiye Cumhuriyetinde yangın uçağı almadığını gördük.  Bin 100 odalı külliye yaptıranların, 4 tane çadırı Hatay’a koymadıklarını gördük. İnsanlar aç, hala diyor ki biz can peşindeyiz onlar mal peşinde diye 6’lı masaya laf edebiliyor. Utanmanız gerekiyor, Kızılay’ı yok ettiniz” dedi.

KİBİRLİ İNSANLAR DİYARI
İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Altılı Masa’ya yönelik eleştirilerine sert tepki gösteren Turfan,  “Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi geri getirelim diye 6 siyasi parti mutabakat metnine imza attık. Tam 14 ayda 85 toplantı yapıldı. Bu toplantılar Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni doğurdu. 6 siyasi parti lideri dedi ki; Erdoğan gitsin, yeni bir lider gelsin. O lider de bizi güçlendirilmiş parlamenter rejime götürsün. Yani bütçesini, denetimini parlamento yapsın. Bakan, parlamentoya hesap versin. İçişleri Bakanı, Dışişleri Bakanı ve Maliye Bakanı parlamentoya hesap vermiyor hatta fırça atıyor. Seçilmemiş insanlar, seçilmişe yukarıdan bakıyor. Kibirle bakıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük sorunu her türlü yetkiyi verdiğiniz tek adam ve kibirdir. Allah’ın sevmediği en büyük hadise Türkiye’de yaşanıyor. Kibirli insanlar diyarı olduk. Maalesef siyasi partilerimiz, Altılı Masanın içinde de bir siyasi partimiz kibirli insanlar diyarı oldu” şeklinde konuştu. Akşener’in ‘kazanacak aday’ söylemine de tepki gösteren Turfan, ‘Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı örnek göstererek “Kılıçdaroğlu’nun ne eksiği var” diye sordu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat