Europen 09 2022 Desktop

SOFRAMIZI BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gündem 3 Mart 2023 19:15
Videoyu Aç SOFRAMIZI BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
A
a

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in altılı masadan ayrılmasının üzerinden sosyal medya hesabından video paylaştı. 2 dakika 36 saniyelik mesajında Kılıçdaroğlu, “Soframızı büyütmeye devam edeceğiz” diyerek gerginlik istemediklerini söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: 
Biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim Sofrası’ndan bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekirdi. Yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. Türkiye’nin bütün renklerini birleştire birleştire kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece ceberut sarayı göndermek yada değiştirmek değildi. 
Amaç aynı zamanda yeni güzel bir Türkiye oluşturmaktı. Bu sofraya o oturmasın bu oturmasın diyerek bu ülkeyi toparlayamayız. Birileri hor görerek göz ardı ederek Türkiye’yi değiştiremeyiz. Bu Türkiye’yi 20 senedir yaşıyoruz zaten.  Erdoğan gitsin ama Erdoğanizm gelsin. Buda olmaz. Tarihi sorumluluğumuz var bizim. İttifakımızın diğer ortakları medyaya çıkıp hakaret etmiyor. 
İttifaka zarar veren demeçler hiç vermiyor. Hiçbirinin ittifak içinden oy devşirmeye çalıştığını da görmedim. Sürekli aynı olgular birbirini tekrar eden hamleler... Biz ülkeye siyasal operasyonlarla yönetmeye talip olmayacağız. Hepimizin sorumluluğu var ve sorumlu davranacağız. Bana gelince ben bu saatten sonra değişmem. Ben birleştiririm, birleştirmeye de devam edeceğim. Sofra büyümek zorunda, bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu. Kalkanda ancak bu sebepten kalkacaktır. 
Umudum niçin bir araya geldiğimizin farkındalığıyla  sakin olmamız. Bu sofraya herkesi davet etmemizdir. Birilerinin kalkması yerine tüm renklerimizin oturmasını sağlamamızdır. Onun için ne ben nede partimdeki yol arkadaşlarım herhangi bir gerginliğe izin vermeyeceğiz, alet olmayacağız. 
Biz sorumlu davranmaya devam edeceğiz. Kimseyi geri de bırakmayacağız. Türkiye’nin tüm vatandaşları bu sofraya davetli olacak.  Halkımız kaygılanmasın. Biz her şekilde Erdoğan’ını da Erdoğan’ın propaganda makinesini da yeneriz, yeneceğiz. Emin olun yeneceğiz.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat