Europen 09 2022 Desktop

SOKAKLARI SÜSLÜYOR

Gündem 23 Şubat 2023 15:41
Videoyu Aç SOKAKLARI SÜSLÜYOR
A
a

1998 yılında emekli olduktan sonra Eskişehir’de atölye açarak tabela, resim, karakalem, yağlı boya gibi tekniklerle sanatını icra eden emekli astsubay, Eskişehir’in ve çevre illerin sokaklarını çizimleriyle süslüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de yaşayan Emekli Astsubay Hakkı Coşkun, çocukluğundan beri sahip olduğu resim yeteneğini askerlikten emekli olduktan sonra da icra etmeye devam ediyor. Askeri yaşantısı boyunca hava üslerine, karargahlara, askeri yemekhanelere özel uyarı levhaları, yazılar ve resimler yapan Coşkun, emekli olduktan sonra ise dernek ve belediyelerin taleplerine uygun resimler de icra ediyor. Üyesi olduğu Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ne de özel çizimler yapan Hakkı Coşkun resimlerinde genellikle doğadan ilham aldığını söylüyor.
Taşbaşı’nda bulunan Atatürk portresinin en çok rağbet gören eseri olduğunu belirten Coşkun, "Taşbaşı Kültür Merkezi’ne yaptığım Atatürk resmi, en çok beğenilen eserlerimden birisi. Benim için de oldukça özel bir eser; çünkü çok özel bir kişinin resmini ona tıpatıp benzetebildim. Bunun dışında Taşbaşı’ndaki ara sokaklara da özel çizimler yaptım. Yetkililer tarafından da onaylandığı için halka açık olarak sokakları renklendirebiliyorum." dedi. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat