SOKAKTAKİ CANLAR YALNIZ DEĞİL

Gündem 9 Ocak 2022 19:37
Videoyu Aç SOKAKTAKİ CANLAR YALNIZ DEĞİL
A
a

Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği üyeleri, bazı belediyeler tarafından sokak hayvanlarının toplatılıp barınaklara ve bakımevlerine götürülmeden katledildiğini iddia ederek duruma tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’deki bazı belediyelerin sahipsiz sokak hayvanlarını doğru şekilde toplamayıp ölümlerine sebep olduğunu iddia eden hayvanseverler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı. Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gülçin Yapıcı, belediyelerin sorumsuzca ve kanuna aykırı hareket ettiklerini savundu.
Belediyelere çözüm bulmaları çağrısında bulunan Yapıcı, “Kısırlaştırma seferberliği başlatılsın. Pazartesiden itibaren olmayan barınaklarınıza zalimce toplamaları durdurun ve barınakları olanlar şartlarınızı iyileştirin. Küpeli kısır hayvanları toplamaya son verilsin. Barınağı olmayan belediyeler bakımevi ve barınak inşalarına başlasın ve hepsi veteriner hekim bulundursun. Belediye barınakları kapıları gönüllülere açılsın. Yasaklı ırk yavruların kısırlaştırılması için asgari süre 6 aylık olmaları hükmü getirilsin. Kısırlaştırılan, sahipleri tarafından terk edilen, kayıt altına alınan ırkların barınaklara yığılmaması için özel kurumlar nezaretinde sahiplendirme imkanı tanınsın. Hayvan hakları savunucuları olarak bizler her zaman yaşamın ve tüm canlıların yaşam hakkının yanında olacağız. Yaşam hakkı kutsaldır” diyerek sözlerini bitirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir