SON BAŞVURU 30 NİSAN

Gündem 19 Mart 2021 17:08
Videoyu Aç SON BAŞVURU 30 NİSAN
A
a

S.S Eskişehir Yunusemre Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan esnafın günü geçmiş taksitleri için yapılandırma imkanı sağlandığını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Esnafın günü geçmiş borçlarını yapılandırması için çağrıda bulunan Refik Pehlivan, borcunun tamamını defaten ödeyen esnafın borcunun faiz alınmadan silineceğini belirtti.Taksit imkanının da olduğunu ifade eden Pehlivan, "COVID-19 salgını sürecinde gelişen olumsuz koşullar nedeniyle ülkemizde ve ilimizde pek çok esnaf ve sanatkar borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir. 13 Temmuz 2020 tarihinde kooperatiften çektikleri kredilerini ödeyemeyen esnaf ve sanatkarlar için bir yapılandırma gelmişti. Ancak, pandemi sürecinin bir yılı geçmesi nedeniyle, yapılandırma yapan esnaf da, yapmayan esnaf ve sanatkarda borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir. Bu sebeptendir ki, 1 Mart 2021 tarihinden önce, kooperatif takibine intikal etmiş kredi borçları için yeni bir yapılandırma gelmiştir. Borcunun tamamını defaten ödeyen esnafın borcu faiz alınmadan silinecek, yada 18 aya kadar vade ile yüzde 10 faiz oranı ile yeni bir yapılandırma imkanı gelmiştir" dedi.
ESNAFA YAPILANDIRMA İMKANI
Söz konusu yapılandırmadan, avukata intikal etmiş olan esnafın da faydalanabileceğine dikkat çeken Pehlivan, "Takipteki borcun yüzde 20'sini defaten ödeyerek, kalan kısmı içinde icra nezdinde taahhütname vererek, 18 aya kadar taksitlendirme yapabileceklerdir. Ancak, taksitli yapılandırma yapan esnafımızın, taksitlerini 3 defa üst üste ödemediği takdirde, yapılandırmanın bozulacağını da üzülerek bildiririz. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen esnafımızın 30 Nisan 2021 tarihine kadar kooperatifimize gelerek müracaat etmeleri ve yapılandırmanın ilk taksitlerini ödemeleri gerekmektedir" diye konuştu. MERT ERGENÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat