SON DERS BAŞKAN BÜYÜKERŞEN'DEN

Gündem 10 Aralık 2021 16:05
Videoyu Aç SON DERS BAŞKAN  BÜYÜKERŞEN'DEN
A
a

2003 yılından bu yana Sosyal Demokrasi Vakfı tarafından Friedrich Ebert Stiftung (FES)’un katkılarıyla düzenlenen Yerel Yönetimler Okulu bu yıl Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in verdiği kapanış dersiyle tamamlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bu güne kadar 1000 kişinin eğitimleri tamamlayarak sertifika almaya hak kazandığı Yerel Yönetimler Okulu, son iki yıldır pandemi sebebiyle online olarak gerçekleştiriliyor. Katılımcılarla zoom üzerinden bir araya gelen Başkan Büyükerşen, “Türkiye’de Sosyal Demokrat Belediyecilik: Eskişehir Örneği” adlı kapanış dersinde, kentte gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. 19 Kasım-6 Aralık 2021 tarihleri arasındaki okul programında “yerel yönetimler-kurumsal yapı, kentsel emek ve yerel yönetim, yerel yönetimler ve eşitlik politikaları” gibi konular işlendi.
Yerel Yönetimler Okulu ile internet üzerinden de olsa ders anlatmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Büyükerşen, sosyal demokrat yerel yönetim çerçevesinde geliştirdiği tarım ve hayvancılığı destekleme, hafif raylı sistemler ile şehrin her yerine ulaşım, kültür sanat merkezlerinin uygun fiyatlı ve ulaşılabilir olması gibi projelerini katılımcılara anlattı.  Başkan Büyükerşen’e anlatımları için teşekkür eden katılımcılar, “Bazı insanları yaşadıkları şehirler şekillendirir. Bazı insanlar da yaşadıkları şehri şekillendirir. Siz yaşadığınız şehri şekillendirerek, muhteşem bir kent yarattınız” dediler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir