Europen 09 2022 Desktop

SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Gündem 20 Kasım 2022 16:44
Videoyu Aç SORUNLARA KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ
A
a

Saadet Partisi (SP) haftalık olağan pazar toplantısını il binasında gerçekleştirdi. Bu hafta basın açıklamasını SP Odunpazarı İlçe Teşkilat Başkanı Yasin Yentürk yaptı.

SP’nin gündeminde terör sorunu yer aldı.  Terör meselesine bütüncül bir bakış açısıyla bakılması gerektiğini belirten Yentürk, terör sorunun dış politika, adalet, eğitim ve ekonomiden bağımsız düşünülmeyeceği ifade etti. Yentürk, “Bugün canımız bir kez daha yandıysa, 2000'li yılların başında Irak ve Afganistan'a ABD müdahalesine yeşil ışık yakanların ve BOP'a figüran olanların hatalarının sonuçlarındandır. İstanbul'un kalbinde bombalar patlıyorsa hâlâ, bunlar Suriye'ye düşen bombalardan bağımsız düşünülemez” şeklinde konuştu.

TAVİZ VERMEMELİYİZ
Dış politikada şahsiyetli bir duruştan verilecek en ufak tavizin sadece Türkiye’de değil, bölgede  milyonlarca insanı olumsuz etkileyecek kadar kritik gelişmelere sebebiyet verebileceğinin altını çizen Yentürk, “Meselelerimizi bir bütün olarak ele almalı, hiçbir alanı ihmal etmeden hızlı ve kalıcı çözümler üretmeliyiz. Zira insan bir hedefe kilitlendiğinde ister istemez bir gözünü kapatıyor. Bu nedenle, etrafında olan biteni bir bütün olarak göremez. Bu sebeple dikkatli olmak mecburiyetindeyiz. Aynı anda birden çok hedefe kilitlenmeye ve bir bütün olarak politikalarımızı planlamaya ihtiyacımız var” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat