Europen 09 2022 Desktop

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZELİM

Gündem 4 Ocak 2023 15:32
Videoyu Aç SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZELİM
A
a

Odunpazarı Belediyesi, evli çiftler için ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’ düzenleyecek.

Evliliğinde sorunlar yaşayan tüm çiftlerin katılımına açık olan program, ücretsiz olacak. Kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık desteği sunan Odunpazarı Belediyesi, evliliğinde sorun yaşayan çiftler için Sorunlarımızı Çözelim Programı düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından desteklenen ve Koç Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nazlı Baydar ile Prof. Dr. Mehmet Eskin tarafından hazırlanan ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’, Odunpazarı Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilecek.

ADIM ADIM İLERLENECEK
Eşler arasında zaman zaman çatışmaların olmasının evliliğin doğal bir parçası olduğunu belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, her çiftin çatışmalarını sonlandırmak için farklı yöntemler denediğini söyledi. Bu denemelerin bazen başarılı bazen de başarısız olabileceğine dikkat çeken yetkililer, “Bu programda, bilimsel araştırmalar tarafından kanıtlanmış bir sorun çözme yöntemi üzerine çalışacağız. Bu yöntemi kolayca öğrenmek ve uygulayabilmek için 11 toplantı boyunca adım adım ilerleyeceğiz” dedi. Evliliğinde yaşadıkları sorunları çözmeye çalışan tüm çiftlerin katılımına açık olan programda,  çiftler her biri 60 dakikalık olan 11 toplantıya katılacak. Toplantılar 6 çiftten oluşan gruplar halinde gerçekleşirken, sorun çözme adımları ise herkesin rahatlıkla katılım sağlayabileceği örnek uygulamalar ile ele alınacak. Çiftler kendi özel sorunlarını paylaşmadan sorun çözme adımlarını öğrenebilecek. Programda eşlerin toplantılara birlikte ve düzenli katılması bekleniyor. Toplantılara düzenli ve çift olarak katılan kişilere katılım ve başarı sertifikası verilecek. 

BECERİLER KAZANILACAK?
Sorunlarımızı Çözelim Programını tamamlayan çiftler şu becerileri kazanacak; “Çatışma yaşadıklarında olumlu bir tutumla sorunu çözmek için adım atabilmek, sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak, çatışmalarını çözmek için kullanacakları yöntemi güvenle uygulamak, çatışmalarını kalıcı bir çözüme ulaştırmak.”
Evliliğinde sorun yaşayan ve Sorunlarımızı Çözelim Programına katılmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi Gökmeydan Hizmet Binasında bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne başvurabilir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında 0 222 240 08 47/137 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat