Europen 09 2022 Desktop

SORUNLARI MÜZİKLE AŞTI

Gündem 8 Ocak 2023 15:39
Videoyu Aç SORUNLARI MÜZİKLE AŞTI
A
a

Eskişehir’de yaşayan 2 çocuk annesi Selma Candemir özel hayatında yaşadığı zorluklar nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar geçirdi.

Tedavi için psikologlara giden Candemir, ağır ilaçlar almaya başladı. İlaçlardan ve tedavilerden oldukça yorulan Selma Candemir, soluğu Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi’nde aldı. Burada yıllar önce oğluna aldığı sazı çalmayı öğrenen Candemir, adeta yeniden doğdu. Merkeze ilk geldiğinde nitelikli eğitim görmeyi beklemediğini belirten Selma Candemir’in bu algısı zamanla yıkıldı. Kendisine verilen ağır ilaçların hiçbirini kullanmadığı halde çok iyi hissettiğini kaydeden Candemir, bu durumunu sanata ve Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi’ndeki sosyal ortama borçlu olduğunu aktardı.
Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi’nde aldığı eğitim hakkında konuşan Candemir, sanatın ve merkezdeki sosyal çevrenin kendisine iyi geldiğini belirtti. İlaç kullanmadığı halde kendini çok iyi hissettiğini söyleyen Selma Candemir, “Şu yaştan sonra birçok insandan eleştiri aldık ama biz çok keyifle ilerliyoruz, umarım hocamız da bizden memnundur. Biz çok keyif alıyoruz, burada olmaktan çok mutluyuz. Bana hem sağlık anlamında hem de mutluluk anlamında çok şey kattı” dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat