Europen 09 2022 Desktop

SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ BİTMEDİ

Gündem 8 Mart 2023 15:34
Videoyu Aç SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ BİTMEDİ
A
a

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şube Başkanı Meltem Karakaş, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Kadınların ve gazeteci kadınların sorunlarına değinen Başkan Meltem Karakaş “Söyleyecek sözümüz daha bitmedi.” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şube Başkanı Meltem Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yaptıkları açıklamada, kadınların hak ettikleri değeri görmesi için örgütlenme çağrısında bulundu. “Kadın son yıllarda kamusal alandan uzaklaştırılıp, emeği değersizleştirilmek istense de her sene olduğu gibi bugün de her alanda var olduklarını ve sahip oldukları kazanımlardan vazgeçmeyeceklerini bir kez daha haykırıyorlar.” diyen Başkan Meltem Karakaş “Kadınlar bugün şiddetin, adaletsizliğin karşısında, İstanbul Sözleşmesi’nin yanında olduğunu vurguluyor.” ifadelerini kullandı.
“Türkiye’de gazetecilerin koşulları her geçen gün daha da kötüye giderken, başta kadın gazeteciler olmak üzere yaygın ve yerel medyada yaşanan sıkıntılar birçok kadının zamanla meslekten uzaklaşmasına neden olmaktadır.” diyen Başkan Karakaş “Biz kadın gazeteciler; artık kadına yönelik şiddet haberleri yapmak istemiyoruz. Kadına, çocuğa yönelik şiddet son bulsun istiyoruz. Biz kadın gazeteciler; eşit işe eşit ücret diyerek, maaş eşitsizliğinin son bulmasını ve ekonomik koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz. Biz kadın gazeteciler; orantısız iş gücünün son bulmasını istiyoruz. Biz kadın gazeteciler; gazetecilik suç değildir diyoruz ve yaptığı haberler nedeniyle gazetecilerin yargılanmasını istemiyoruz. Biz kadın gazeteciler söyleyecek sözümüz bitmedi diyoruz ve tüm gazetecileri Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde örgütlenmeye davet ediyoruz.” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat