SÖZLEŞMEDE GÜVENLİ GELECEK YOK

Gündem 27 Ağustos 2021 16:02
Videoyu Aç SÖZLEŞMEDE GÜVENLİ GELECEK YOK
A
a

Memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına tepki gösteren KESK üyeleri, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, “20 milyonluk devasa bir kitleye sefalet, yoksulluk, güvencesizlik dayatan bu mutabakatı, satış sözleşmesini kabul etmiyoruz” dedi.

EYLEM YAPTILAR
KESK üyeleri, DSİ 3. Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak, memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına tepki gösterdi. Yetkili sendikanın emekçilerin tepkisini görmezden geldiğini ifade eden KESK Şubeler Platformu Eskişehir Dönem Sözcüsü Yener Çalışkan, “Sefalet ve yoksulluğa mahkum edilmiş kamu emekçileri ve emekliler adına ortada bir toplu sözleşme ve başarı değil; bir satış sözleşmesi ve rezalet vardır” diye konuştu.

YOKSULLUK SÖZLEŞMESİ
Söz konusu toplu sözleşmede insanca yaşanacak bir ücretin olmadığına dikkat çeken Çalışkan, “Bu sözleşmede, vergi adaleti yoktur. Bu sözleşmede, emekliliğe yansıyacak temel gelir artışı yoktur. Bu sözleşmede, kamuda liyakata yönelik bir adım yoktur. Bu sözleşmede, halkın yararına nitelikli kamu hizmeti arayışı yoktur. Bu sözleşmede, kadın emekçilerin hakları yoktur. Bu sözleşmede, insanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek yoktur. Çünkü ortada; gerçek, özgür bir toplu sözleşme yoktur. Çünkü ortada; toplu sözleşmede emekçilerden yana taraf, bağımsız, gerçek bir sendika yoktur” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat